Reklama

Jest już pierwszy użytkownik nowego międzynarodowego dworca autobusowego przy ul. Sądowej. To bezdomny

Redakcja
Wprawdzie nowy dworzec autobusowy przy ul. Sądowej w Katowicach zostanie otwarty dopiero w lipcu (jak dobrze pójdzie), to już miał pierwszego użytkownika. Z pachnących jeszcze farbą wnętrz skorzystał bezdomny. Jak mówi wykonawca dworca, niczego nie ukradł i nie uszkodził. Mimo wszystko nie wygląda to za dobrze, że mógł swobodnie wejść do oficjalnie zamkniętego budynku.

Z naszych informacji wynika, że bezdomny umył się i załatwił w budynku dworca. Stało się to na przełomie stycznia i lutego, kiedy budynek znajdował się jeszcze „pod opieką” wykonawcy. Nasze informacje potwierdza Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu, który był wykonawcą dworca. – Wspomniana przez pana osoba dostała się na przełomie stycznia i lutego do gotowego obiektu, w którym nie trwały już prace budowlane, ale jednocześnie obiekt nie był jeszcze w 100% zamknięty. Osoba ta nie wyrządziła żadnych szkód w budynku, ani nie ukradła żadnego jej elementu. Obiekt jest już zamykany i pod całodobową opieką ochrony.

W połowie marca budynek dworca ma przejąć KZGM, który rozstrzygnął już przetarg na firmę ochroniarską, która zajmie się pilnowaniem obiektu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*