Reklama

Jest 27 nowych przypadków w woj. śląskim. Pięć kobiet zakaziło się koronawirusem w pracy

Łukasz Kądziołka
Aż 27 nowych przypadków koronawirusa w województwie śląskim. W ciągu dwunastu godzin u tylu osób testy wykazały pozytywne wyniki. Wśród nich jest 5 kobiet, które prawdopodobnie zakaziły się w pracy.

Dzisiaj rano służby wojewody poinformowały o nowych przypadkach zakażeń w woj. śląskim. Jest duży przyrost zachorowań. Pozytywne wyniki testów na koronawirusa miało 27 osób.
Koronawirusa stwierdzono u mieszkanki Katowic, która razem z czterema innymi kobietami (dwiema z powiatu będzińskiego oraz po jednej z powiatów bielskiego i cieszyńskiego) pracowały w tym samym zakładzie. Prawdopodobnie to tam doszło do zakażenia. Wszystkie kobiety są w stanie dobrym.

W izolacji domowej przebywa kilkanaście osób z koronawirusem.

Wśród nich są: młody mężczyzna z powiatu mikołowskiego, który poddał się kwarantannie po powrocie z Austrii oraz kierowca samochodu dostawczego w średnim wieku, u którego stwierdzono wyraźne objawy po powrocie z Niemiec. Ponadto w dobrym stanie są kolejne osoby poddane domowej izolacji: kobieta w średnim wieku pod nadzorem bytomskiego sanepidu, mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego, mieszkanka powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkanka powiatu cieszyńskiego w starszym wieku, 3 kobiety z powiatu częstochowskiego, mieszkanka powiatu cieszyńskiego, młoda kobieta przebywająca pod nadzorem służb sanitarnych w Wodzisławiu Śląskim oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu kłobuckiego. Stamtąd jest też kolejny chory, który zakaził się prawdopodobnie w Anglii i teraz będzie się leczył w domu.

W szpitalach również przybyło pacjentów z koronawirusem.

Zakażenie stwierdzono u młodego mężczyzny z powiatu lublinieckiego, który trafił do częstochowskiego szpitala po wypadku komunikacyjnym. Objawy wskazywały na obecność Covid-19, a pobrane próbki potwierdziły przypuszczenia lekarzy. Sanepid nadal ustala źródło zakażenia.

Pod opieką lekarzy w szpitalu w Raciborzu jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Miała kontakt z osobą chorą.

W ciężkim stanie w tyskim szpitalu jest mężczyzna w podeszłym wieku. Bytomski sanepid jeszcze nie ustalił źródła zakażenia.

Na oddziale zakaźnym szpitala w Chorzowie przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. W bytomskim szpitalu hospitalizowani są dwaj mężczyźni, u których także wykryto koronawirusa.

Po raz pierwszy próbki osób z koronawirusem przebadano w Centrum Onkologicznym w Gliwicach. W ten sposób stwierdzono 3 przypadki. Materiał pochodził od: mieszkańca powiatu będzińskiego w sile wieku, młodej mieszkanki powiatu gliwickiego i kobiety w średnim wieku, która jest pod nadzorem tyskiego sanepidu.

Łącznie w województwie śląskim do tej pory wykryto 236 przypadków koronawirusa. To trzeci wynik w skali całego kraju po woj. mazowieckim (487 przypadków) i dolnośląskim (261).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*