Reklama

Fortepian przeszkadzał mieszkańcom, więc został przeniesiony w inne miejsce

Łukasz Kądziołka
Fortepian zewnętrzny został przeniesiony w nowe miejsce. W Parku Zadole przeszkadzał mieszkańcom i osobom korzystającym z tężni solankowej. Teraz skarg ma nie być.

Mieszkańcy skarżyli się na jeden z trzech fortepianów, który wiosną został ustawiony obok tężni solankowej w Parku Zadole. Zakład Zieleni Miejskiej i Miasto Ogrodów otrzymywali zgłoszenia o tym, że gra na zewnętrznym instrumencie przeszkadza mieszkańcom pobliskich bloków i osobom odwiedzającym park. Przez to, że między innymi dzieci traktowały go jako zabawkę, wokół tężni było głośno. Dlatego w sieci pojawiało się coraz więcej negatywnych komentarzy dotyczących tej lokalizacji fortepianu.

W połowie maja fortepian przetransportowano na magazyn. Wtedy jeszcze nie było decyzji, gdzie zostanie przeniesiony. Pod koniec zeszłego tygodnia instrument Cadenza został podłączony obok wejścia do rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej. Fortepian działa i ma być włączony w godzinach 8.00-22.00. Pozostałe dwa stoją na ul. Stawowej i pl. Kwiatowym. Wszystkie trzy instrumenty kosztowały ok. 450 tys. zł brutto.


Tagi:

Komentarze

  1. kinx_pl 26 września, 2022 at 3:38 pm - Reply

    Proponuje postawic go w srodku panewnickiego lasu . Ten las juz niedlugo tam bedzie ,tak go lesnicy wycinaja

Dodaj komentarz

*
*