Reklama

Fontanna solankowa w Giszowcu powstanie kilka miesięcy później niż planowano

Redakcja
Do 20 kwietnia Zakład Zieleni Miejskiej przedłużył wykonawcy czas na budowę fontanny solankowej w Giszowcu. Oznacza to, że realizacja tego projektu z Budżetu Obywatelskiego potrwa prawie 4 miesiące dłużej niż pierwotnie planowano.

Fontanna solankowa to pomysł radnej Barbary Mańdok, który został wybrany w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim. W 2019 roku uzyskał ponad 3,6 tys. głosów. Fontanna ma zostać zbudowana na zieleńcu pomiędzy ulicami Wojciecha i Batalionów Chłopskich w Giszowcu. Wokół powstaną ścieżki dojścia, staną ławki, siedziska i stojaki na rowery oraz pojawi się dużo nowych roślin.

ZZM miał wielki problem z wyborem wykonawcy. Albo nikt się nie zgłaszał, albo oferty były za wysokie, albo oferenci nie dostarczali niezbędnych dokumentów. Dopiero w ósmym przetargu udało się wybrać firmę, która jest teraz odpowiedzialna za powstanie fontanny. Już jednak wiadomo, że nie wyrobi się w zakładanym terminie, który minął z końcem 2022 roku.

ZZM przedłużył wykonawcy czas na realizację prac do 20 kwietnia 2023 roku. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o to, żeby nie prowadzić prac „na siłę” w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a potem poprawiać ewentualne usterki, które wyjdą po zimie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*