Reklama

Finansowany przez Katowice sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie miał słabszą oglądalność niż rok temu

G. Ż.
Portal Wirtualnemedia.pl opublikował wstępne wyniki oglądalności imprez sylwestrowych w TVP2, Polsacie i TVN. Najwięcej widzów zgromadził przed telewizorami program telewizji publicznej.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, średnia oglądalość „Sylwestra marzeń z Dwójką” wyniosła 5,61 mln widzów. „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie oglądało średnio 1,86 mln osób, a koncert „Warszawa – Stolica Sylwestra 2018” w TVN – 1,4 mln.
Tym samym, TVP powiększyła przewagę nad konkurencją w stosunku do poprzednich lat. W 2017 roku imprezę TVP2 oglądało 4,69 mln osób, a Polsatu i TVN odpowiednio 2,24 mln i 1,47 mln.
Sylwester w Polsacie był finansowany m.in z budżetu Katowic. Mimo że impreza tym razem odbywała się w Chorzowie, stolica województwa wyłożyła na jej organizację 2 mln zł.
Na scenie wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Sławomir, Enej, Feel, Michał Szpak, Ewa Farna, Michał Wiśniewski, Cleo, Grzegorz Hyży, Łobuzy, Ewelina Lisowska, Piersi i Mateusz Ziółko, The Show – A Tribute to Abba, Liz Mitchell z grupy Boney M oraz The Gipsy Band.
Jak podaje Stadion Śląski, na imprezę weszło 41 126 osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*