Reklama

Festiwal Filmów Kultowych wrócił na Śląsk. Ale nie do Katowic

Redakcja
Po rocznej przerwie, spowodowanej przeprowadzką do Gdańska, Festiwal Filmów Kultowych wrócił na Górny Śląsk. Impreza odbędzie się w Gliwicach. Początek już dziś.

Przez 19 lat FFK organizowany był w Katowicach. Z różnych powodów rok temu jego 20. edycja odbyła się w Gdańsku. Teraz festiwal znów odbędzie się w aglomeracji. 21.edycja to ponad 60 projekcji podzielonych na 9 cykli, ale nie tylko. Na początek w ruinach teatru Victoria będzie można posłuchać muzyki. Wystąpi Rebel Babel Ensemble w repertuarze poświęconym 100-leciu polskiej muzyki filmowej. Dominować będą instrumenty dęte, a w nowych aranżacjach wykonane zostaną piosenki skomponowane między innymi przez Krzysztofa Komedę czy Henryka Warsa. Wystąpią L.U.C. oraz Dorota Miśkiewicz, Maciej Obara, Magdalena Kumorek PAWBEATS, The Whoop Group i Dominika Czajkowska. Początek koncertu o godzinie 20.00, bilety – 40 zł.

Atrakcyjny dźwiękowo będzie także cykl zatytułowany Herosi VHS. Zobaczymy tu między innymi takie filmy jak Krwawy sport czy Mistrz kierownicy ucieka, a usłyszymy lektorów czytających na żywo. Zaproszenie przyjęli między innymi: Tomasz Knapik i Mirosław Utta. Będą też seanse – niespodzianki.

21. Festiwal Filmów Kultowych to także kino samochodowe z muzyką na żywo, organizowane na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego, pierwsza w tym roku projekcja świątecznego evergreena – Kevin sam w domu, kultowy duet Bodo/Dymsza, Adam Miauczyński we wszystkich odsłonach, skandalista Miloš Forman, kultowe horrory, przegląd filmów z Meryl Streep oraz Indiana Jones w trzech odsłonach.

Impreza potrwa do 7 października. Pełny program Festiwalu Filmów Kultowych dostępny jest na stronie filmykultowe.pl


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*