Reklama

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach przełożony na wrzesień

Redakcja
Jedno z największych cyklicznych wydarzeń w Spodku i MCK zostało odwołane. Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w innym terminie. Organizator poinformował o nowej dacie.

Od dłuższego czasu mówiło się o odwołaniu lub przełożeniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jedna z największych imprez w Spodku i MCK w zeszłym roku zgromadziła ponad 12 tys. gości, więc jej organizacja w obecnej sytuacji jest niemożliwa. Mimo to zarządca Spodka i MCK oraz organizator EKG, nie potwierdzał informacji o zmianie planów. Dzisiaj ukazał się oficjalny komunikat w tej sprawie. – Sytuacja, w jakiej znalazł się świat będzie z pewnością jednym z tematów omawianych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020 w Katowicach. W chwili obecnej nadal trudno przewidzieć rozwój i konsekwencje pandemii koronawirusa. Wierzymy, że w dniach 2-4 września br., dwunasta edycja największego spotkania biznesowego w tej części Europy będzie mogła odbyć się w formule, o którą dbamy od początku – w szerokim, merytorycznym, międzynarodowym gronie uczestników – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

W związku z ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia pandemią i rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 13 marca w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, konieczne jest przełożenie wydarzenia. Planowo Europejski Kongres Gospodarczy miał się odbyć w dniach 18-20 maja 202 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach. Organizacja EKG 2020 została przełożona na drugą połowę tego roku. Imprezę zaplanowano na 2-4 września.


Tagi:

Komentarze

  1. kokogut 21 marca, 2020 at 7:21 pm - Reply

    Ne chciałbym żeby pani Kidawa czy Biedron albo inni nowicjusz zaczeli teraz prezydenturę. Walka z epidemią wyglądałaby tak jak walka Trzeskowskiego z największym na świecie yciekiem szamba do rzeki i morza.

  2. Igor 21 marca, 2020 at 1:01 am - Reply

    Taki banał jak EKG przeniesiony, a wybory w terminie? SKANDAL!!!

Dodaj komentarz

*
*