Reklama

Dzisiaj w nocy tunel w Katowicach zostanie zamknięty

Redakcja
Utrudnienia dla kierowców w centrum Katowic. Budowa tramwajowego łącznika wymaga zamknięcia tunelu. Przez kilka godzin kierowcy będą musieli jeździć „górą”.

Postępują prace związane z budową linii tramwajowej wzdłuż ul. Grundmanna. W ramach inwestycji wybudowano wiadukt nad DTŚ. Do tej pory prace nad nowym obiektem przebiegającym nad dwiema jezdniami, z i do tunelu, prowadzono przy utrzymaniu ruchu. Wprowadzono tylko zwężenia dla pojazdów jadących zarówno w kierunku Chorzowa, jak i Sosnowca. Dlatego utrudnienia nie były bardzo odczuwalne dla kierowców. Teraz trzeba jednak będzie wstrzymać ruch w tunelu, ponieważ wykonawca przystępuje do kolejnego etapu robót.

W nocy z 13 na 14 lipca zaplanowano betonowanie wiaduktu, po którym pobiegną tory tramwajowe. W trakcie prac konieczne jest zamknięcie przejazdu przez tunel pod katowickim rondem w obu kierunkach. Przez kilka godzin kierowcy będą musieli jeździć „górą” – al. Roździeńskiego i ul. Chorzowską. Tunel zostanie zamknięty dzisiaj, od godziny 23.00. Ponowne otwarcie rano, 14 lipca, o godz. 5.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*