Reklama

Dzisiaj w nocy tramwaje nie będą kursować przez al. Korfantego

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Utrudnienia dla pasażerów tramwajów. Dzisiaj w nocy na odcinku al. Korfantego nie będą kursowały tramwaje. Powodem są zaplanowane prace.

W nocy z 25 na 26 marca zaplanowano wymianę szyn na torowisku na granicy Koszutki i Wełnowca. Tramwaje Śląskie będą prowadziły prace na al. Korfantego w rejonie przystanków Koszutka Jesionowa i Wełnowiec Plac Alfreda. Utrudnienia dla pasażerów mają występować tylko w nocy. Od godz. 23.55 w poniedziałek do 4.20 we wtorek. W związku z tym będą obowiązywały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Tramwaje nr 16 od kursu o godz. 23.42 z Brynów Centrum Przesiadkowe będą kursować do przystanku Koszutka Słoneczna Pętla, skąd będą rozpoczynać kurs w kierunku Katowic zgodnie z rozkładem jazdy. Na pozostałym odcinku al. Korfantego zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-16 obsługująca trasę Koszutka Słoneczna Pętla – Wełnowiec Plac Alfreda kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy (nie będzie obsługiwać przystanku Wełnowiec DL Tower).

Trasa linii autobusowej T-16 w kierunku Wełnowiec Plac Alfreda:

Koszutka Słoneczna (tymczasowy na pętli przy przystanku Koszutka Słoneczna 02t) – Katowice Jesionowa (przystanek tymczasowy) – Wełnowiec Poczta 01 – Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy) – Wełnowiec Gnieźnieńska 01 – Wełnowiec Plac Alfreda 01.

Trasa linii autobusowej T-16 w kierunku Koszutka Słoneczna:

Wełnowiec Plac Alfreda 02 – Wełnowiec Gnieźnieńska 02 – Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy) – Koszutka Słoneczna 01 – Koszutka Słoneczna (tymczasowy na pętli przy przystanku Koszutka Słoneczna 02t).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*