Reklama

Boisko na Koszutce jak nowe. Nadal będzie dostępne dla mieszkańców

Łukasz Kądziołka
Nowe-stare boisko na Koszutce jest już gotowe. Dzięki inwestycji za ponad 2 mln złotych nie tylko uczniowie szkoły mają w końcu odpowiednie warunki do zajęć na wolnym powietrzu. Na przebudowie skorzystają także mieszkańcy.

Dobiegła końca przebudowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 23 na Koszutce. W czwartek symbolicznie przecięto wstęgę na boisku przy ul. Iłłakowiczówny. Ten obiekt już od dłuższego czasu prosił się o remont. Boisko oddane do użytku w 1998 roku było mocno wysłużone. Umowę z wykonawcą podpisano we wrześniu ubiegłego roku i prace miały się zakończyć w IV kwartale tego roku. Inwestycję udało się wykonać na czas.

Boisko wielofunkcyjne zostało gruntownie przebudowane. Wymieniona została instalacja deszczowa i odwodnienie liniowe. Umocniono znajdującą się przy boisku skarpę oraz przebudowano prowadzące na boisko schody. Na samej płycie boiska wydzielono: pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę oraz siatkówkę/tenisa ziemnego z wykorzystaniem słupków umożliwiających zmianę wysokości siatki, dwa boiska do piłki ręcznej z możliwością korzystania jako jedno boisko do piłki nożnej, a także trzytorową bieżnię o długości 60 m oraz nabieg do skoków w dal. Boiska zostały wyposażone w elementy takie jak bramki i kosze. Wymieniono także piłkochwyty. Powierzchnia terenu objętego inwestycją to 3,5 tys. m kw., przy czym sama nawierzchnia poliuretanowa zajmuje 3,2 tys. m kw.

Z tego wszystkieg0 skorzystają nie tylko uczniowie szkoły i wychowankowie przedszkola. – Po zakończeniu zajęć boisko, które jest objęte monitoringiem wizyjnym, będzie dostępne dla mieszkańców do użytkowania zgodnie z regulaminem – mówi Justyna Franczak, p.o. dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23. Dyrekcja placówki zamierza udostępniać obiekt również na potrzeby organizacji wydarzeń kulturalnych.

Całkowity koszt przebudowy boiska wraz zagospodarowaniem przylegającego terenu wyniósł ponad 2,3 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*