Reklama

Dzisiaj sprzątanie lasu w Giszowcu. Każdy może się przyłączyć

Redakcja
Giszowiec to drugie po Załężu miejsce na „trasie” akcji SprzątaMy Dzielnice, organizowanej przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta Katowice. W sobotę posprzątany zostanie las przy ul. Adama. W internetowym głosowaniu właśnie to miejsce zdobyło najwięcej głosów mieszkańców.

Tydzień temu mieszkańcy posprzątali zielony teren w Załężu. Akcja zgromadziła 40 uczestników, którzy w ciągu 3 godzin zebrali 172 worki śmieci,  w tym 57 plastiku, 60 szkła, 19 metalu i 36 worków odpadów zmieszanych. Znalazło się też: osiem opon, dwie lodówki, trzy fotele, pięć odkurzaczy, sofa, dwa pufy i trzy materace.

Zasady akcji są proste. Wszyscy chętni zbierają się w sobotę, 11 maja, przy ul. Adama 40, o godz 10. Jak zawsze, uczestnicy sprzątania dostaną rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów od UM w Katowicach. Na miejscu będą toi – toie z umywalkami i kontenery, które po akcji zostaną wywiezione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, które na zakończenie zaprasza wszystkich na grilla, z potrawami mięsnymi i roślinnymi. Nie zabraknie wody do picia – katowickiej kranówki, serwowanej przez Katowickie Wodociągi, a także herbaty, owoców i ciastek. Warto zabrać ze sobą naczynia wielorazowego użytku, w tym kubek czy sztućce.

Przy akcji w Giszowcu pomaga Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa. Samochody dostawcze na potrzeby akcji sprzątania dostarcza firma Traficar. Przedsięwzięcie wspiera też Przedsiębiorstwo Budowlane Anbud.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*