Reklama

Dzisiaj samotni przyjadą na Wigilię do Katowic. Ma być kilka tysięcy osób

Redakcja
Nikt nie powinien być samotny w Wigilię. Z tego założenia wychodzą organizatorzy dzisiejszego wydarzenia w MCK. Metropolitalna Wigilia dla Samotnych w Katowicach ma przyjąć kilka tysięcy gości.

To ma być największa w regionie, w Polsce i najprawdopodobniej w Europie Wigilia. Kilka tysięcy osób przyjdzie i  przyjedzie do Międzynarodowego Centrum Kongresowego na Metropolitalną Wigilię dla Samotnych. Organizowane co roku wydarzenie tym razem otrzymało jeszcze większe wsparcie samorządów. Katowice jak zwykle oddają samotnym halę w MCK. Gości przywitają wolontariusze, którzy mają dbać o to, żeby każdy czuł świąteczny klimat. Na stołach będzie tradycyjnie. Zacznie się od barszczu z uszkami, a następnie podany zostanie karp i śledzie przyrządzone na kilka sposobów. Nie zabraknie ciast i innych słodkości. Wszystko rozpocznie się o godz. 16.00 Najpierw będą świąteczne życzenia i biblijna inscenizacja. Później rozpocznie się program artystyczny, a wszystko zakończy wspólne kolędowanie. Każdy z gości otrzyma prezent. W zeszłorocznej edycji uczestników było około 3 tys. Teraz ma być podobnie.

Aby ułatwić wszystkim dojazd na Metropolitalną Wigilię dla Samotnych, ZTM uruchomi pięć bezpłatnych linii autobusowych: S4, S5, S6, S7 i S8. Połączą one katowicki MCK z Gliwicami, Zabrzem, Rudą Śląską, Świętochłowicami, Chorzowem, Tarnowskimi Górami, Świerklańcem, Piekarami Śląskimi, Bytomiem, Dąbrową Górniczą, Będzinem, Wojkowicami, Czeladzią, Siemianowicami Śląskimi, Tychami, Mikołowem, Sosnowcem i Mysłowicami. Autobusy będą kursować w godzinach popołudniowych i wieczornych. Dzięki nim uczestnicy mają bezproblemowo dotrzeć i wrócić na Wigilię.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*