Reklama

Dzisiaj mecz Ruch – Górnik na Stadionie Śląskim. Będą utrudnienia

Redakcja
Dzisiaj na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz Ruch Chorzów – Górnik Zabrze. Spotkanie z trybun będzie oglądało kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Szykują się duże utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Mecz Ruch Chorzów – Górnik Zabrze rozpocznie się o godz. 17.30. Jednak już wcześniej na Stadion Śląski będą docierały tysiące kibiców. Do wczoraj sprzedało się około 36 tys. biletów. W związku z przemieszczaniem się kibiców, konieczne są zmiany w organizacji ruchu na ulicach w rejonie Parku Śląskiego.

Pierwsze zmiany mogą pojawić się już od godz. 13.00 i potrwają aż do wieczora. Poniżej informacje o tym, jakich ulic dotyczyć będą utrudnienia:

  • Na ul. Parkowej (na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ul. Kościuszki) wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od 13.00 do zakończenia imprezy.
  • W zależności od sytuacji drogowej, policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu pasa do skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową (kierunek Bytom-Katowice).
  • W zależności od natężenia ruchu pieszych, policjanci mogą całkowicie zamknąć ul. Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ul. Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy rzeźbie „Karolince” do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.
  • Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w Chorzowie w rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowej oraz w Katowicach w rejonie ul. Złotej już od 14.00.

Jak informuje policja, gdy sytuacja będzie tego wymagała, funkcjonariusze mogą kierować ruchem na skrzyżowaniach. Będą też zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej. Wprowadzony zostanie tymczasowy rozkład jazdy linii tramwajowej 0, uwzględniający częstsze kursowanie tramwajów na czas meczu. Kilkanaście przystanków nie będzie obsługiwanych, ale uruchomione zostaną 4 przystanki tymczasowe. Poza tym trzeba zmodyfikować trasy przejazdu linii autobusowych: M3, M24, 6, 7, 23, 98, 109, 165, 663, 673, 674, 830, 840, T-10. Szczegóły w komunikacie ZTM, który jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*