Reklama

Dzisiaj „Marsz na Zgodę”. Będą utrudnienia w ruchu

Redakcja
Marsz na Zgodę ruszy z Katowic do Świętochłowic. Pochód organizowany jest od 2009 roku przez Ruch Autonomii Śląska i ma na celu upamiętnienie ofiar Tragedii Górnośląskiej. Z powodu wydarzenia pasażerowie komunikacji miejskiej mogą się spotkać z utrudnieniami.

Co roku w ostatnią sobotę stycznia z Katowic do Świętochłowic rusza „Marsz na Zgodę”. To upamiętnienie ofiar Tragedii Górnośląskiej. Jak piszą organizatorzy, „polski komunistyczny obóz koncentracyjny w Świętochłowicach-Zgodzie jest symbolem powojennych prześladowań mieszkańców regionu„. Ruch Autonomii Śląska organizuje marsz już po raz jedenasty. Pochód rozpoczyna się na pl. Wolności i biegnie dalej ul. Gliwicką. Następnie uczestnicy marszu dojdą do Chorzowa i na koniec do bramy obozu w Świętochłowicach ulicami: Armii Krajowej, Katowicką i Wojska Polskiego. Tam złożą hołd zmarłym mieszkańcom Górnego Śląska. Wszystko rozpocznie się w południe. Około 14.10 pochód zatrzyma się przy bramie obozu w Świętochłowicach-Zgodzie. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Pasażerowie muszą przygotować się na krótkie utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, zwłaszcza tramwajów. ZTM informuje, że w godzinach 11.40-13.40 w rejonie marszu nastąpić mogą chwilowe wstrzymania ruchu, które spowodują niewielkie opóźnienia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*