Reklama

Dziś akcja sprzątania Lasu Panewnickiego

Redakcja
W sobotę odbędzie się ostatnia akcja z cyklu SprzątaMy dzielnice. Tym razem wolontariusze i wszyscy chętni posprzątają Las Panewnicki od strony ul. Szojdy.

SprzątaMy Dzielnice to akcja społeczna organizowana cyklicznie przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta w Katowicach, w ramach projektu KATOobywatel. W tegorocznej edycji mieszkańcy najpierw zgłaszali tereny, które chcieliby posprzątać, a następnie w internetowym głosowaniu z 25 miejsc wybrali finałową piątkę. Dziś akcja się kończy.

Teren w Lesie Panewnickim zgłosili mieszkańcy os. Kokociniec, którzy chętnie tu wypoczywają. Cześć od strony ul. Szojdy jest bardzo zaśmiecona. – Chcieliśmy coś zrobić, żeby to miejsce było czyste, żeby się go nie wstydzić – mówią w filmie nagranym na potrzeby akcji i zachęcają, żeby przyszli sąsiedzi z osiedli: Sadyba, Kokociniec, Franciszkańskiego.

Zbiórka chętnych o godz. 10, przy ul. Szojdy 54. Jak zawsze uczestnicy dostaną rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów od UM w Katowicach. Na miejscu będą toi – toie z umywalkami i kontenery, które po akcji zostaną wywiezione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, które na zakończenie zaprasza wszystkich na grilla, z potrawami mięsnymi i wegańskimi. Do picia będzie katowicka kranówka, a także herbata. Do tego owoce i ciastka. Warto zabrać ze sobą naczynia wielorazowego użytku, w tym kubek czy sztućce.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*