Reklama

Dwa tygodnie z klockami LEGO w Galerii Libero

Redakcja
Od poniedziałku 13 maja przez dwa tygodnie w Galerii Libero będzie można spędzić czas w specjalnie zaprojektowanych i zbudowanych z klocków strefach. W jednej z nich powstanie mapa Polski.

Kilka stref, a w nich atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do tego zajęcia edukacyjne i warsztaty, na które zaproszone są dzieci, ich opiekunowie oraz zorganizowane grupy szkolne. Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie.

W ciągu dwóch tygodni powstawać będzie hipsometryczna (warstwobarwna) mapa Polski, do zbudowania której użytych zostanie ponad 500 tysięcy klocków. Oprócz niej odwiedzający będą mogli obejrzeć ogromne modele 3D najciekawszych zabytków Polski. Wszystkie zbudowali na potrzeby projektu dorośli fani LEGO®, czyli AFOL’s.

W Libero stanie także Bezpieczne miasteczko LEGO®. Animatorzy przeprowadzą w nim symulacje zdarzeń drogowych, opowiedzą dzieciom o pracy służb ratunkowych oraz nauczą najmłodszych jak prawidłowo wzywać pomoc w przypadku niebezpieczeństwa. Wspólnie z animatorami uczestnicy warsztatów zbudują z klocków m.in. budynki i pojazdy straży pożarnej i policji czy szpital z oddziałem pogotowia ratunkowego.

W weekend na korzystających z atrakcji czekać będą także konkursy z nagrodami, których uczestnicy będą mogli wygrać mini zestawy klocków, a w tygodniu dzieci otrzymają pamiątkowe plakaty i dyplomy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*