Reklama

Dwa parkingi powstaną w centrum Katowic

Przy pl. Rostka kierowcy parkują na zniszczonym chodniku i fragmencie trawnika. Wkrótce mają być tu zatoczki.

Ł. K.
Parkingi to inicjatywa mieszkańców z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki nim wkrótce w centrum Katowic przybędzie 30 miejsc postojowych. Trwają przetargi na wykonawcę parkingów w Koszutce i śródmieściu.

To pierwsze realizacje zadań z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Łącznie obydwa pomysły poparło w głosowaniu 520 osób. Pierwszy z parkingów zostanie wybudowany przy pl. Rostka, naprzeciwko Pałacu Młodzieży. To ślepa uliczka, w którą można wjechać z ul. Wilimowskiego. Chociaż w tym miejscu nie można legalnie parkować, to kierowcy i tak to robią. Stają na zniszczonym chodniku, po południowej stronie jezdni. Teraz powstaną w tym miejscu zatoczki. Mają się tu znaleźć 22 miejsca parkingowe. Jednocześnie wybudowany zostanie chodnik miedzy pl. Rostka i ul. Raciborską. Zastąpi wydeptaną ścieżkę.

Kolejną realizacją będzie parking przy ul. Sokolskiej. Dokładniej wzdłuż budynku o numerze 65, czyli tuż przy skrzyżowaniu z ul. Misjonarzy Oblatów NMP. Tu miejsc postojowych będzie mniej, projekt przewiduje utworzenie 5. Jednak możliwe, że powstanie ich maksymalnie 8. Z powodu rosnących tu drzew, nie da się tu zrobić większego parkingu.

Na razie trwają przetargi, które wyłonią wykonawców parkingów. Obydwa zadania mają zostać ukończone najpóźniej do połowy września. Szacowany koszt parkingu przy pl. Rostka to nieco ponad 55 tys. ten przy ul. Sokolskiej ma kosztować prawie 31 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*