Reklama

Kolejny przejazd dla rowerzystów w centrum Katowic

Ł. K.
Stanęła już sygnalizacja świetlna, zostały usunięte słupki, a krawężniki wyprofilowane. Chociaż rowerzyści z przyzwyczajenia przejeżdżają jeszcze po pasach, to mogą już korzystać z nowego przejazdu przez ul. Sokolską.

przejeździe rowerowym przez ul. Sokolską pisaliśmy na początku maja. Teraz prace dobiegają końca, a rowerzyści mogą swobodnie przejechać wzdłuż ul. Chorzowskiej od Muzeum Śląskiego do ul. Stęślickiego. Prace na skrzyżowaniu w centrum Katowic rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Stanęła tu sygnalizacja świetlna z detekcją radarową, czyli czujnikami reagującymi na ruch. Dzięki temu rowerzysta nie musi zsiadać z roweru i naciskać przycisku, żeby zapaliło się zielone światło. Wyprofilowano też krawężniki, a słupki zostały usunięte. Niektórzy rowerzyści nadal z przyzwyczajenia przejeżdżają przez pasy, ale jeszcze w tym tygodniu przejazd ma zostać pomalowany na czerwono.

Przejazd to dokończenia zadania z Budżetu Obywatelskiego. W zeszłym roku MZUiM nie wystarczyło pieniędzy na jego zrealizowanie. Koszt sygnalizacji na przejeździe przez ul. Sokolską to około 96 tys. zł brutto. Jeszcze w tym roku mogą powstać dwa kolejne przejazdy rowerowe w tej okolicy. Przez ul. Stęślickiego oraz przez ul. Chorzowską.


Tagi:

Komentarze

  1. Maz 30 maja, 2017 at 10:26 am - Reply

    Prosimy o wiecej!!!!! 🙂

Dodaj komentarz

*
*