Reklama

Wjazd na os. Tysiąclecia zostanie częściowo zamknięty. Powodem jest mecz Polska-Korea Południowa

Ł. K.
Pierwsza duża impreza na Stadionie Śląskim oznacza duże utrudnienia w ruchu. Największe czekają mieszkańców os. Tysiąclecia i okolic Parku Śląskiego. Z powodu meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Na mecz łatwiej będzie dojechać komunikacją miejską niż samochodem.

Mecz Polska-Korea Południowa rozpocznie się o godzinie 20.45. Jednak już kilka godzin wcześniej kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach. Na czas imprezy organizacja ruchu zostanie zmieniona. Największe zmiany będą na DK nr 79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). W Katowicach na ulicy Chorzowskiej (odcinek od ul. Dębowej do granicy z Chorzowem) nie będzie można zawrócić i ma obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Na ul. Brackiej (od zjazdu z DTŚ-ki do ul. Chorzowskiej) również nie będzie można zaparkować. Zakaz zatrzymywania się i postoju ma obowiązywać na pasie rozdzielającym jezdnie na ul. Chorzowskiej (od wjazdu na Rondo Sławika) i dalej, po stronie Chorzowa, na ul. Katowickiej. Tam, gdzie pojawią się znaki, samochody będą odholowywane. Ponadto nie będzie można wjechać na os. Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej. Mieszkańcy będą mogli dojechać do domów jedynie od strony DTŚ-ki. Wjazdy na osiedle mają być całkowicie zamknięte od godziny 17.

W Chorzowie również mają być zmiany. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ul. Parkowej (od ul. Katowickiej w kierunku ul. Kościuszki). Będzie zakaz wjazdu na teren CH „AKS” w Chorzowie od strony ul. Parkowej (wjazd możliwy będzie jedynie od strony ul. Katowickiej). Kibice nie będą mogli wjechać na parkingi zlokalizowane w Parku Śląskim, bo teren parku zostanie zamknięty. Gdy będzie to konieczne, policjanci będą kierowali ruchem na skrzyżowaniach.

Komunikacja miejska podczas meczu Polska-Korea Południowa

Na czas meczu na Stadionie Śląskim wprowadzone zostały zmiany w komunikacji miejskiej. Łatwiej będzie dojechać na imprezę autobusem, tramwajem czy pociągiem niż samochodem. KZK GOP wprowadza dodatkowe linie tramwajowe o symbolach S1 i S2. Pierwsza będzie kursowała na trasie Katowice Plac Wolności-Chorzów Stadion Śląski. Druga – pomiędzy przystankami Katowice Koszutka Słoneczna Pętla – Chorzów Stadion Śląski. Poza tym na liniach numer 6, 11 i 19 będą dodatkowe kursy pomiędzy godz. 18-23.30. W celu ułatwienia powrotu kibiców z meczu, na pętlę przy Stadionie Śląskim zostanie podstawionych 15 dodatkowych tramwajów (S1 lub S2), które pojadą w kierunku Katowic i Bytomia po zakończeniu imprezy. Zawieszona w kursowaniu zostanie linia tramwajowa nr 0.

Zmiany będą dotyczyły również autobusów. Uruchomiona zostanie specjalna linia – S3, która kursować będzie na trasie Katowice Cmentarz Komunalny-Katowice Mickiewicza. Dzięki temu będzie można dojechać z parkingu zlokalizowanego przy ul. Murckowskiej do centrum Katowic. Dla linii nr: 820, 830 i 840 od godz. 16 do północy będzie obowiązywać dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS. Dla linii nr 808 i 811 zostaną uruchomione dodatkowe kursy umożliwiające dojazd oraz powrót po zakończonym meczu do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek Katowice Piotra Skargi – stanowisko nr 2). Dla linii nr: 7, 7N, 23, 109, 673 i 674, które przejeżdżają przez os. Tysiąclecia, zostanie wprowadzona trasa objazdowa. Autobusy po obsłudze przystanku Dąb Kościół (tymczasowe stanowisko, usytuowane ok. 80 m bliżej centrum Katowic) pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, aż do powrotu na rozkładową trasę na przystanku Osiedle Tysiąclecia ZOO. Przejazd tramwajami i autobusami będzie bezpłatny kibiców. Podczas kontroli biletów będą musieli pokazać bilet na mecz na Stadionie Śląskim.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały również w pociągach Kolei Śląskich na tych samych zasadach. Z promocji wyłączony jest odcinek Chałupki-Bohumin. Wszystkie informacje o zmianach w kursowaniu tramwajów i autobusów są dostępne TUTAJ. Szczegóły promocji Kolei Śląskich można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*