Reklama

Bieg Korfantego w Katowicach. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Utrudnienia podczas zeszłorocznego biegu Korfantego.

Redakcja
Uliczny bieg z Katowic do Siemianowic Śląskich przyciągnie ponad 1 tys. osób. Impreza rozpocznie się na pl. Sejmu Śląskiego. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami ścisłego centrum Katowic. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na utrudnienia.

Sobotni  XXV Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego oznacza zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu autobusów. Impreza rozpocznie się na pl. Sejmu Śląskiego. Stamtąd biegacze wystartują o godz. 11. Dziesięciokilometrowa trasa będzie prowadziła ulicami: Jagiellońską, Królowej Jadwigi, Powstańców, Francuską, Wojewódzką, Dworcową i Mariacką Tylną. Potem biegacze znowu wrócą na ul. Francuską, skręcą w Warszawską i od razu w Bankową. Następnie przebiegną przez ul. Uniwersytecką, al. Roździeńskiego i miną Spodek. Dalej trasa prowadzi już prosto al. Korfantego aż do skrzyżowania z ul. Telewizyjną i granicą z Siemianowicami Śląskimi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ponad 1 tys. osób pobiegnie z Katowic do Siemianowic

Cała impreza zakończy się na al. Sportowców (również przy pomniku Korfantego). W sobotę kierowcy powinni omijać okolice pl. Sejmu Śląskiego. Czasowo będą zamknięte ulice na trasie biegu, a na większych skrzyżowaniach policja będzie kierowała ruchem. Wszystkie ulice będą sukcesywnie otwierane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Poza kierowcami utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji miejskiej, a zwłaszcza autobusów. Jak informuje KZK GOP, od godziny 10.45 do 12.00 wystąpią czasowe utrudnienia w kursowaniu linii autobusowych nr: 5, 27, 43, 51, 110, 154, 190, 193, 600, 662, 674 i 910 oraz tramwajowych nr 13 i 16.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*