Reklama

Z Nikiszowca do Giszowca i na Trzy Stawy. Rowerowe inwestycje na ten rok

Redakcja
Katowice zapowiadają nowe drogi rowerowe. W tym roku mają powstać dwa ważne połączenia. Łącznie zaplanowano kilkanaście kilometrów nowych tras, a większość inwestycji to projekty z Budżetu Obywatelskiego.

W 2020 roku oddano do użytku prawie 9 km nowych dróg rowerowych w Katowicach. W tym roku ma być lepiej. Podczas czwartkowego posiedzenia komisji transportu podsumowano stan infrastruktury rowerowej. – Na dzisiaj infrastruktura w Katowicach to około 175 km tras rowerowych, z czego 85 km to są trasy przebiegające po terenach leśnych, parkowych – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu w UM Katowice. Urzędnicy pokazali też rowerowe plany na ten rok.

Największe zmiany szykują się dla Nikiszowca.  Powstanie połączenie ul. Gospodarczej z ulicami Graniczną i Pułaskiego. Ta droga rowerowa do Doliny Trzech Stawów będzie miała 4 kilometry. Pozostałe projekty rowerowe będą mniejszych rozmiarów. Połączenie Nikiszowiec-Giszowiec to 2,4 km nowej infrastruktury poprowadzonej wzdłuż ul. Szopienickiej.
Poza tym dokończona zostanie wykonana w połowie droga łącząca Katowice z Siemianowicami Śląskimi wzdłuż al. Korfantego. Budowa rozpoczęła się w tamtym roku. Wykonawca miał zakończyć prace z końcem stycznia, ale z powodu pandemii podpisano z nim aneks i wszystko powinno być gotowe pod koniec kwietnia.
Na liście rowerowych inwestycji znalazły się też mniejsze projekty, które mieszkańcy zgłaszali do Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich są dwa przejazdy – przez ul. Krakowską i ul. Leopolda, a także drogi wzdłuż: ul. Olimpijskiej i ul. Skrzypka, ul. Granicznej, ul. Brynowskiej oraz ul. Uniczowskiej.

Łącznie w tym roku ma zostać oddanych do użytku nieco ponad 13 km nowych dróg rowerowych.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 27 lutego, 2021 at 2:57 pm - Reply

    Sokolska za rok

  2. MAz 27 lutego, 2021 at 9:09 am - Reply

    A co z ulica Sokolska?

Dodaj komentarz

*
*