Reklama

Premier Morawiecki i inne „jedynki”. PiS zaprezentowało w Katowicach swoich kandydatów

Łukasz Kądziołka
Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje śląskie „jedynki” i hasło kampanii, czyli „Dobry czas dla Polski”. Ten dobry czas, zdaniem marszałka Jakuba Chełstowskiego, trwa i będzie trwał nadal. Na konferencji nie zaprezentował się najmocniejszy z kandydatów – premier Mateusz Morawiecki.

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie rusza z kampanią wyborczą. Dzisiaj najważniejsi kandydaci przyjechali na plac przed Spodkiem. Na wstępie głos zabrał jednak marszałek województwa śląskiego. – Mam nadzieję, że w przyszłej kadencji Sejmu liderzy będą współpracować z województwem śląskim, żeby ten dobry czas dla Polski, dla województwa śląskiego trwał nadal. Jestem przekonany, że to będą najlepsi ambasadorzy województwa śląskiego na poziomie Warszawy – powiedział Jakub Chełstowski. Jak można wnioskować z billboardu i wystąpień kandydatów PiS, silny akcent w kampanii zostanie położony na kluczowe rządowe programy. Listę PiS w okręgu nr 29 (Gliwice) otworzy Bożena Borys-Szopa. – Chcę państwa zapewnić, że rząd Zjednoczonej Prawicy – te wszystkie opisane w zakresie rodziny, szeroko pojętej polityki społecznej i pracy – rozpoczęte programy będzie kontynuował – mówiła. Wspomniała o programie „Rodzina 500+”, który od początku uruchomienia wypłacił już rodzinom w całej Polsce 75 mld zł, a w regionie – 7,5 mld zł. – Ten program będzie kontynuowany i nie ma zagrożenia, żebyśmy go zmieniali – zapewniła kandydatka PiS w Gliwicach.
Z tego samego resortu wywodzi się też „jedynka” na liście w okręgu nr 27, w Bielsku-Białej. Wśród kluczowych działań, które mają wpływ na jakość życia Polaków wiceminister Stanisław Szwed wymienił tzw. trzynastą emeryturę, program „Mama 4+”, minimalną stawkę godzinową i płacę minimalną. – To są wszystkie te rozwiązania, które wpływają na losy naszych rodzin, które wpływają na nasze społeczeństwo – uważa Szwed.
Po kadencji w Europarlamencie na listy PiS wraca Bolesław Piecha. Jak twierdzi, praca w Brukseli dużo mu dała. – Widzę pewne problemy również inaczej. Przede wszystkim muszę powiedzieć, że Polska – wbrew temu, co się słyszy w różnych mediach – bardzo poważnie się rozwija. Nie ma różnicy między Brukselą, a Warszawą, nie ma różnicy między Brugią a Katowicami. No, może pod względem liczby zabytków jest jakaś dysproporcja, ale poza tym jest tak samo pięknie – mówi. Będzie on numerem 1 na liście w okręgu nr 30 (Rybnik). Na dzisiejszej konferencji nie pojawił się premier Mateusz Morawiecki, który będzie w wyborach otwierał katowicką listę Prawa i Sprawiedliwości. Poniżej wszystkie zaprezentowane dzisiaj „jedynki” PiS-u i kandydaci na senatorów.

Okręg nr 27 (Bielsko-Biała):
Stanisław Szwed,
Andrzej Kamiński, Tadeusz Kopeć

Okręg nr 28 (Częstochowa)
Szymon Giżyński,
Grażyna Matyszczak

Okręg nr 29 (Gliwice)
Bożena Borys-Szopa,
Andrzej Misiołek, Krystian Probierz

Okręgu nr 30 (Rybnik)
Bolesław Piecha,
Wojciech Piecha, Ewa Gawęda

Okręg nr 31 (Katowice)
Mateusz Morawiecki,
Czesław Ryszka, Bronisław Korfanty, Dorota Tobiszowska

Okręg nr 32 (Sosnowiec)
Ewa Malik,
Arkadiusz Grabowski, Jacek Duda


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*