Reklama

PSL składa wyborcze obietnice w Katowicach

Redakcja
PSL zawarło porozumienie ze śląską partią i stowarzyszeniem. To m.in. z przedstawicielami Ślonzoków Razem ludowcy pójdą do nadchodzących wyborów. Jak przyznał w Katowicach Władysław Kosiniak-Kamysz, mimo programowych różnic, są podobieństwa. Na przykład uznanie języka śląskiego.
Koalicja Polska ze śląskimi twarzami zamierza ciężko pracować i ugrać jak najwięcej w jesiennych wyborach. Dzisiaj Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL-u, przyjechał do Katowic, żeby złożyć podpis na porozumieniu z partią Ślonzoki Razem i Jurajsko-Śląskim Stowarzyszeniem Dom Europejski. Następnie z ich liderami na pl. Sejmu Śląskiego złożył kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego. – Przed nami dwa miesiące ciężkiej pracy z ludźmi, którzy budują ten region – mówił prezes PSL-u. Partia koncentruje się teraz nad tworzeniem list i włączaniem kolejnych sojuszników w Koalicję Polską. – Nowe PSL otwiera się na nowe środowiska. Tworzymy nową formułę do jesiennych wyborów, jednak pod szyldem stronnictwa. Wciąż trwają rozmowy z Kukiz’15 , niedługo ich finał – zapowiedział Kosiniak-Kamysz.
Na razie lider przyjechał, żeby otrzymać wsparcie śląskich ugrupowań. Dzięki porozumieniu, Polskie Stronnictwo Ludowe ma osiągnąć lepszy wynik w tych okręgach w woj. śląskim, w których do tej pory się to nie udawało. Porozumienie podpisane dzisiaj w Katowicach dotyczyło nie tylko współpracy w kampanii. – Popieramy postulat partii Ślonzoki Razem dotyczący uznania języka śląskiego jako języka regionalnego oraz nauki w szkołach o historii tego regionu, o kulturze, tradycji i wartościach –  mówi szef PSL. Dzisiaj w Katowicach Kosiniak-Kamysz przedstawił też zarys programu. Miałoby się w nim znaleźć obniżenie ZUS-u dla przedsiębiorców, tworzenie odnawialnych źródeł energii czy poprawa jakości powietrza.
Prezes PSL-u nie zdradził na razie, na jakie miejsca na listach Koalicji Polskiej mogą liczyć nowi koalicjanci. Lider „Ślonzoków”, Leon Swaczyna, zapowiedział, że jego partia ma otrzymać dwie „jedynki” na listach do Sejmu. Ogłoszenie list i liderów w wyborach ma się odbyć 17 sierpnia w Płocku podczas konwencji wyborczej PSL.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*