Reklama

Dlaczego to w Katowicach odbędzie się kongres antydopingowy? Minister sportu i prezydent miasta tłumaczą

Minister Witold Bańka i prezydent Marcin Krupa.

Łukasz Kądziołka
Katowice jako jedno z trzech miast ubiegało się o organizację wydarzenia. Na przedstawicielach Światowej Organizacji Antydopingowej największe wrażenie zrobiło podobno Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Prestiżowa impreza odbędzie się za dwa lata.

O tym, że Kongres Antydopingowy zawita do Katowic w 2019 roku informowaliśmy wczoraj. Dzisiaj na wspólnej konferencji o sukcesie polskiej delegacji w Montrealu mówili minister sportu i turystyki Witold Bańka i prezydent  Katowic Marcin Krupa. – Posiedzenia WADA są specyficzne. Nie dla wszystkich jest to ekscytujące, delikatnie rzecz biorąc. Po wielu godzinach obrad, kiedy nastąpiła nasza prezentacja, to był taki moment, że wybuchły brawa – powiedział minister Bańka. Dodał, że największe wrażenie na działaczach Światowej Organizacji Antydopingowej zrobiło Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Katowice rywalizowały o tytuł miasta-gospodarza kongresu z dwoma miastami: szwajcarską Genewą i Maskatem, stolicą Omanu. Chociaż WADA nie precyzuje swoich kryteriów przy wyborze miasta, to dużą rolę miała odegrać współpraca ministerstwa z miastem. – Każda z ofert wymaga konkretnej współpracy i gwarancji rządowych. My te gwarancje mieliśmy – mówił prezydent Krupa. Impreza odbędzie się za dwa lata. Planowany termin to listopad 2019 roku. Na razie nie wiadomo ile pieniędzy przeznaczy miasto na organizację tej międzynarodowej imprezy.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*