Reklama

Dlaczego to w Katowicach odbędzie się kongres antydopingowy? Minister sportu i prezydent miasta tłumaczą

Minister Witold Bańka i prezydent Marcin Krupa.

Łukasz Kądziołka
Katowice jako jedno z trzech miast ubiegało się o organizację wydarzenia. Na przedstawicielach Światowej Organizacji Antydopingowej największe wrażenie zrobiło podobno Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Prestiżowa impreza odbędzie się za dwa lata.

O tym, że Kongres Antydopingowy zawita do Katowic w 2019 roku informowaliśmy wczoraj. Dzisiaj na wspólnej konferencji o sukcesie polskiej delegacji w Montrealu mówili minister sportu i turystyki Witold Bańka i prezydent  Katowic Marcin Krupa. – Posiedzenia WADA są specyficzne. Nie dla wszystkich jest to ekscytujące, delikatnie rzecz biorąc. Po wielu godzinach obrad, kiedy nastąpiła nasza prezentacja, to był taki moment, że wybuchły brawa – powiedział minister Bańka. Dodał, że największe wrażenie na działaczach Światowej Organizacji Antydopingowej zrobiło Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Katowice rywalizowały o tytuł miasta-gospodarza kongresu z dwoma miastami: szwajcarską Genewą i Maskatem, stolicą Omanu. Chociaż WADA nie precyzuje swoich kryteriów przy wyborze miasta, to dużą rolę miała odegrać współpraca ministerstwa z miastem. – Każda z ofert wymaga konkretnej współpracy i gwarancji rządowych. My te gwarancje mieliśmy – mówił prezydent Krupa. Impreza odbędzie się za dwa lata. Planowany termin to listopad 2019 roku. Na razie nie wiadomo ile pieniędzy przeznaczy miasto na organizację tej międzynarodowej imprezy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*