Reklama

Dariusz N., oskarżony o zabójstwo 19-letniego Dominika, stanie przed sądem

Ł. K.
Jest akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi N. Sprawa głośnego zabójstwa 19-latka przed Galerią Katowicką w końcu trafi do sądu. Kibol GKS-u nie przyznaje się do winy.

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w centrum Katowic. Po ponad roku od zatrzymania Dariusza N. prokurator skierował akt do Sądu Okręgowego w Katowicach. Z ustaleń prokuratury wynika, że w nocy 21 sierpnia 2016 roku Dariusz N. w trakcie bójki, w której brało udział kilkanaście osób, wyciągnął nóż i dwukrotnie dźgnął w klatkę piersiową 19-letniego Dominika Koszowskiego, byłego piłkarza młodzieżowych drużyn GKS-u Katowice. Dźgnął nożem też drugiego mężczyznę – ojca Dominika. 19-latek, mimo reanimacji, zmarł kilka minut po przetransportowaniu do szpitala. Długo trwały poszukiwania mężczyzny związanego z bojówką GKS-u Katowice. Ostatecznie nożownik został zatrzymany przez hiszpańską policję w Katalonii podczas załadunku narkotyków schowanych w puszkach z pomidorami. Dariusz N. długo ukrywał się za granicą. Zmieniał nie tylko kraje, ale również wygląd. Przeszedł operację plastyczną. Jednak zdradził go tatuaż z nazwą GKS Katowice.

Zatrzymanie Dariusza N: zmienił wygląd i brał udział w transporcie narkotyków [WIDEO]

W styczniu tego roku N. został przewieziony do Polski. W tym tygodniu prokurator złożył akt oskarżenia w tej sprawie. Kibol GKS-u został oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw. Ma odpowiedzieć za udział w bójce i zabójstwo oraz  o udział w bójce i usiłowanie zabójstwa drugiego pokrzywdzonego. – Jak ustalił prokurator, Dariusz N. działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia dwóch osób – informuje Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Drugim pokrzywdzonym jest ojciec 19-letniego Dominika, który będzie również powołany na świadka. Dariusz N. do tej pory nie przyznał się do winy. Nadal przebywa w areszcie.

Dariusz N. został przesłuchany. Nie przyznał się do zamordowania Dominika Koszowskiego

W listopadzie sąd skazał nieprawomocnym wyrokiem pozostałe osoby, biorące udział w bójce na ul. 3 Maja. W zależności od zarzutów, otrzymali grzywny lub kary ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Kibole zamalowują ściany. Zniszczyli kilkanaście budynków


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*