Reklama

Czterech zatrzymanych z narkotykami w ciągu doby. Najmłodszy ma 15 lat

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Katowiccy policjanci w ciągu jednej doby zatrzymali cztery osoby za posiadanie narkotyków. Jeden z zatrzymanych był wcześniej poszukiwany za kradzieże. Narkotyki miał przy sobie również 15-latek.

W tym tygodniu w krótkim czasie policjanci zatrzymali aż cztery osoby z narkotykami. Pierwszy wpadł 27-letni kierowca hondy, który podczas kontroli drogowej zachowywał się bardzo nerwowo. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili narkotyki. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę i 13 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymany trafił od razu do aresztu.
Do drugiego zatrzymania doszło niedaleko od miejsca kontroli. Na ul. Uniwersyteckiej policjanci prewencji zauważyli mężczyznę, który na widok patrolu szybko chciał opuścić miejsce, w którym się znajdował. Wzbudziło to zainteresowani policjantów i podejrzenie, że mężczyzna może być osobą poszukiwaną. Przy 36-latku znaleziono marihuanę. Mężczyzna tłumaczył, że woreczek z narkotykami znalazł na chodniku.
Inne narkotyki miał przy sobie 29-letni mężczyzna, który wpadł w ręce policjantów na ul. Sądowej. Podczas patrolu zauważyli go policjanci oddziału prewencji. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, MDMA i tabletki ekstazy. Dodatkowo okazało się, że 29-latem był poszukiwany do odbycia kary za kradzieże. Na rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej posiadania narkotyków będzie oczekiwał w zakładzie karnym.
Ostatnie zatrzymanie miało miejsce na ul. Sienkiewicza. Zatrzymany to 15-letni chłopak. Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji znaleźli przy nim metaamfetaminę. Nastolatek miał 7 porcji dilerskich narkotyku. Za posiadanie nielegalnej substancji będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa powyżej, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Tagi:

Komentarze

  1. gizmo 20 stycznia, 2024 at 1:01 pm - Reply

    a co z Sienkiewiczem, czy już wiadomo coś na temat woreczka z proszkiem?

Dodaj komentarz

*
*