Reklama

Co zrobić z choinką po świętach?

Grzegorz Żądło
Jeszcze do niedawna pozbycie się tej żywej stanowiło pewien problem. Jednak obecny sezon jest drugim z rzędu, w którym niepotrzebne już świąteczne drzewko można bez obaw postawić w miejscu przeznaczonym na odpady wielkogabarytowe. Choinki odbiera Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Oczywiście w cenie tzw. opłaty śmieciowej.

MPGK opublikowało już na swojej stronie dokładny harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych. W styczniu i lutym można do nich dołączyć również choinki. W przypadku zabudowy wielorodzinnej, zbiórka odbywa się raz na dwa tygodnie.

Z kolei właściciele domów jednorodzinnych muszą się dostosować do terminu zbiórki bioodpadów. Te odbierane są raz w miesiącu. Dokładne informacje można znaleźć tutaj.

W tym roku nie ma możliwości oddania choinki śląskiemu ZOO. Z jednego powodu. – Dostaliśmy już dwa tiry choinek, które nie sprzedały się przed świętami. Nie mamy po prostu miejsca do składowania kolejnych, a i zwierzęta nie zjadłyby większych ilości – mówi Anna Bała z sekcji dydaktyki i promocji Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*