Reklama

Ci radni kończą już swoją przygodę z katowickim samorządem

Krystyna Siejna odbiera podziękowania od Macieja Biskupskiego.

Redakcja
Podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta Katowice pożegnano tych radnych, którzy z różnych powodów nie będą już nimi w kolejnej kadencji. Niektórzy mieli łzy w oczach.

Mimo że jest już po wyborach samorządowych, to w czwartek 18 kwietnia rada miasta zebrała się jeszcze w “starym” składzie. Nowi radni formalnie nie objęli jeszcze manatów.

Ostatnie w tej kadencji posiedzenie było okazją do podziękowań i pożegnań. Z katowicką radą żegna się 8 osób, czyli prawie 30% składu. Bartosz Wydra, Patrycja Grolik i Wiesław Mrowiec nie kandydowali w wyborach. Z kolei Tomasza Szpyrki, Dariusza Łyczki, Dawida Durała, Józefa Zawadzkiego, Krystyny Siejnej mieszkańcy nie wybrali. Zwłaszcza ta ostatnia dwójka bardzo emocjonalnie pożegnała się z radą. Krystyna Siejna płakała, a Józef Zawadzki ze łzami w oczach powiedział: Pamiętajcie o dzieciach, żeby nie zostały same. Akurat takie przesłanie do kolegów i koleżanek, którzy nadal będą radnymi, nie jest przypadkowe. Zawadzki od lat pomagał dzieciom będącym w trudnej sytuacji, w tym m.in. z domów dziecka.

Na ostatniej sesji zabrakło Wiesława Mrowca, który nie pojawiał się na komisjach i sesjach od półtora roku, a także Dawida Durała, który w ostatnich wyborach był kandydatem na prezydenta i radnego.


Tagi:

Komentarze

 1. Asia 19 kwietnia, 2024 at 11:30 am - Reply

  za chwilę pewnie się dowiemy, że to prywatny portal więc mogę sobie pisać co mi się podoba. ale to oznacza że tworzą go bajkopisarze, a nie dziennikarze.

  • Grzegorz Żądło 19 kwietnia, 2024 at 11:33 am Reply

   Tak, to prywatny portal, a mimo to może sobie pani pisać co się pani podoba. Nawet takie głupoty, które już pani napisała. Ale rozumiem, że anonimowo łatwiej pisać bzdury.

 2. Bartek 18 kwietnia, 2024 at 9:46 pm - Reply

  Już to kiedyś pisałem – wyrabiacie się państwo. Fajna relacja z szacunkiem dla radnych i zdjęciami. To są właśnie lokalne newsy!
  Dzięki!

 3. mieszkaniec 18 kwietnia, 2024 at 6:36 pm - Reply

  banda psów dewelopeskich

 4. Aneta 18 kwietnia, 2024 at 5:13 pm - Reply

  A dlaczego zabrakło Dawida Durała? To był ulubieniec tego portalu. Dlaczego nie przypomnicie o tym jak pogryzł policjanta!

  • Asia 18 kwietnia, 2024 at 6:08 pm Reply

   tak działa socjotechnika, że prawdziwą aferę polityka Polski 2050, który pogryzł policjanta, pobił żonę dzieci mając dwa promile, przykrywa się innym wydarzeniem by odwrócić uwagę. a czym? a no tym, że Krupa woli współpracować z mężczyznami. na temat prawdziwej przykrej afery Durała był jeden lakoniczny artykuł, na temat drugiej nadmuchanej z Krupą pojawiła się cała seria artykułów łącznie z przeprosinami. nie ma co wierzyć manipulacyjnym mediom. taki z tego płynie wniosek.

  • Grzegorz Żądło 18 kwietnia, 2024 at 5:21 pm Reply

   Wszystko u pani w porządku? Po komentarzu widać, że chyba jest jakiś problem.

   • Aneta 19 kwietnia, 2024 at 9:15 am Reply

    ojjjj, skąd ta nerwowość? Taki komentarz świadczy, że problem jest, ale u kogoś innego. Nie ma się co dziwić. Lansowaliście i promowaliście tego Durała na potęgę, a okazał się zwykłym…

    • asia 19 kwietnia, 2024 at 9:26 am Reply

     Durał jest z partii właściwej i będzie kryty do końca. gdy się ich złapie za rękę to mówią “to nie moja ręka”

     • Grzegorz Żądło 19 kwietnia, 2024 at 9:28 am Reply

      No, wszyscy go kryją i nikt nie napisał o tym co się wydarzyło w jego domu. I nie dostał zarzutów i dozoru policyjnego. Poza tym, wszystko się zgadza.

      • Asia 19 kwietnia, 2024 at 11:10 am Reply

       a był artykuł o tym jak traktuje kobiety radny Polska2050 ? czy tylko niemrawa wzmianka z ukryciem pochodzenia partyjnego pod stertą reklam. czy było o tym że kobiety są oburzone jego czynami, o tym że powinien przeprosić. czy on nie jest osobą publiczną że to co robi z kobietami w domu to nagle was nie interesuje? jemu wolno bo jest w układzie.

       • Grzegorz Żądło 19 kwietnia, 2024 at 11:14 am Reply

        Jak już napisałem, nie było. Nigdzie, również u nas. Żegnam.

    • Grzegorz Żądło 19 kwietnia, 2024 at 9:20 am Reply

     Taki komentarz świadczy o tym, że ma pani duży problem z oceną sytuacji. Ale rozumiem, że jeśli fakty nie pasują do tezy, to tym gorzej dla faktów. No nic, każdy widzi co chce widzieć.

Dodaj komentarz

*
*