Reklama

Ciepło sieciowe standardem dla miejskiej zabudowy

Wśród rozwiązań ciepłowniczych stosowanych w miejskim budownictwie ciepło sieciowe staje się rozwiązaniem numer 1. Codziennie korzystają z niego tysiące odbiorców. Miejskie ciepło ogrzewa budynki mieszkalne wielorodzinne, obiekty sportowe, czy szeroko pojęte budynki użyteczności publicznej. Dlaczego zapotrzebowanie na ciepło wzrasta?

Ciepło z sieci zdrowe i modne

Popyt na ciepło z sieci nieustannie rośnie – udział polskiego ciepłownictwa systemowego w pokryciu krajowego zapotrzebowania na ciepło wynosi ponad 50%. Pod tym względem zbliżamy się do poziomu Danii, Finlandii i Szwecji. Z ciepła sieciowego korzystają zarówno nowe inwestycje deweloperskie czy handlowo-usługowe, jak i starsze budynki wielorodzinne czy osiedla mieszkaniowe. Śląska mapa odbiorców sukcesywnie wzbogaca się również o nowe obiekty użyteczności publicznej, a także obiekty sportowe, placówki oświatowe i wiele innych. Skąd moda na ciepło z sieci? Wszyscy szukają komfortu i oszczędności, a dodatkowo chcą oddychać czystszym powietrzem.

Ile to kosztuje?

Deweloperzy oraz zarządcy budynków, którzy planują przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści pomogą w załatwieniu formalności i pozyskaniu znaczącego dofinansowania inwestycji, której celem jest podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, a tym samym wymiany systemu ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej na bezpieczny, komfortowy i zdecydowanie bardziej ekologiczny.

Dlaczego warto?

Niewątpliwą zaletą ciepła sieciowego jest niski oraz stabilny koszt jego użytkowania. Cena ciepła z miejskiej sieci jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, co chroni odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, jak się to dzieje w przypadku innych źródeł energii. To dlatego tak wiele obiektów decyduje się na przyłączenie do sieci. Dodatkowo administratorzy, a tym samym mieszkańcy czy użytkownicy budynków i lokali nie ponoszą kosztów związanych z konserwacją urządzeń oraz regularnymi, obowiązkowymi przeglądami, które są niezbędne w przypadku korzystania z innych źródeł ogrzewania, takich jak piece węglowe czy gazowe.

Więcej informacji na stronach:
www.cezpolska.pl
www.cieplo-sieciowe.pl

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

 1. Sebastian 19 grudnia, 2020 at 4:09 pm - Reply

  Taaa wszystko pięknie ale obawiam się, że tego się nie da inaczej zrobić jak tylko przymusem.
  Mentalności ludzi się nie zmieni.
  Nikt nie widzi, że smog zabija tysiące ludzi rocznie – ale za to szczepionki się boją..
  No i jeszcze naszych kochanych górników musicie przekonać, że nikt nie potrzebuje tego węgla co to go kopią za nasze pieniądze.

 2. Ekspert 19 grudnia, 2020 at 11:02 am - Reply

  Pompy ciepła w przyszłości będą standardem w domach jednorodzinnych

Dodaj komentarz

*
*