Reklama

Brytyjska firma zatrudni w Katowicach 100 informatyków

Szymon Kosek
Brytyjska firma, która stworzyła portal do transmisji internetowych wydarzeń sportowych, chce zatrudnić w Katowicach 100 informatyków. 

DAZN, serwis stworzony przez brytyjską Perform Group, pozwala na oglądanie meczów na żywo przez internet. Na razie usługa dostępna jest jedynie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Japonii. Po opłaceniu dostępu, można obejrzeć mecze Premier League, La Liga, włoskiej Serie A, francuskiej Ligue 1. Dostępne są też transmisje takich dyscyplin jak koszykówka, tenis, sporty motorowe, boks czy hokej na lodzie.

Firma ma już swój 200-osobowy zespół w Katowicach. Na razie zajmuje się obsługą innych produktów firmy, ale wkrótce śląscy programiści będą pracować też nad rozwojem serwisu DAZN. Do ich zadań będzie należeć m.in. dostosowanie transmisji sportowych wydarzeń do urządzeń mobilnych lub telewizorów z dostępem do internetu. W związku z tym firma poszukuje w tej chwili ponad 50 specjalistów: front-end deweloperów, Node.js deweloperów, specjalistów QA, a także programistów z doświadczeniem w tworzeniu serwisów OTT. Brytyjczycy zakładają jednak, że przedsięwzięcie będzie się rozwijać i wkrótce będzie poszukiwać kolejnych pracowników. Dokładne informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie firmy na Facebooku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*