Reklama

Blues na Koszutce. Nowy mural przy ul. Katowickiej

fot. Arkadiusz Ławrywianiec

Ł. K.
Zajął całą południową ścianę budynku przy ul. Katowickiej 41a. Na Koszutce powstał nowy mural. Malunek ma zapowiadać uruchomienie Śląskiego Szlaku Bluesa.

Ozdobieniem budynku zajął się Raspazjan. Artysta jest autorem wielu prac na terenie Katowic. Jedną z nich jest mural na ścianie Galerii Katowickiej w bramie kamienicy przy ul. 3 Maja 38. Od dzisiaj można podziwiać jego nową pracę na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. Skrzypka. Organizatorzy akcji wybrali to miejsce, ponieważ szukali najlepiej widocznej ściany spośród dostępnych.
Udostępniliśmy miejsce na mural, ponieważ to fajny projekt. Mocne kolory ożywią szare otoczenie budynku – mówi Urszula Knapik-Kwas, zarządca wspólnoty mieszkaniowej, do której należy budynek. Dodaje, że podczas tworzenia malunku, mieszkańcy okazywali duże zainteresowani projektem i wspierali artystę.

Mural, który powstał na zlecenie instucji Katowice Miasto Ogrodów, kosztował około 10 tys. zł. Ma on promować Śląski Szlak Bluesa, który ma zacząć działać w październiku tego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*