Reklama

Dzięki mieszkańcom podwórka w Katowicach są ładniejsze

Skwer przy ul. Broniewskiego.

Łukasz Kądziołka
W kilku miejscach trwają jeszcze prace. Jednak mieszkańcy już mogą cieszyć się nową przestrzenią w swoim sąsiedztwie. To dzięki ich inicjatywie skwer i podwórza zostały odnowione.

Są nowe ławki, kosze na śmieci, miejsca do zabawy dla dzieci i miejsca parkingowe. Zarówno w Koszutce, jak i w Śródmieściu za inwestycje odpowiedzialny był KZGM. Jednak wszystko zaczęło się od zaangażowania mieszkańców. Skwer przy ul. Broniewskiego 3Przy ul. Broniewskiego odświeżone zostały okolice bloków o numerach 1, 3 i 5. To tam powstaje plac zabaw, który ma być gotowy w czwartek. Poza tym wymieniona została kostka brukowa, schody prowadzące w stronę pl. Grunwaldzkiego. Wygospodarowano też nowe miejsca parkingowe. Tych ostatnich przybyło również przy wjeździe na osiedle z ul. Sokolskiej. Wszystko dzięki drugiemu etapowi projektu Koszutka Przyjazna Mieszkańcom, na który rok temu zagłosowało w Budżecie Obywatelskim 421 osób. Całkowity koszt remontu przestrzeni przy ul. Broniewskiego wyniesie ok. 219 tys. zł.
To nie koniec zmian w sąsiedztwie. Wyżej, za skrzyżowaniem z ul. Misjonarzy Oblatów NMP, odnowiony został skwer. Było to możliwe dzięki inicjatywie podjętej przez dwóch radnych Rady Jednostki Pomocniczej nr 12. Kolejną inicjatywą jest rewitalizacja skweru w okolicy ul. Broniewskiego 7 i 9. Powstał tam mały plac z karuzelą i urządzeniem do zabawy w kółko i krzyżyk. Koszt to około 60 tys. zł.

W innej części miasta prace zaczęły się 14 września, a teraz robotnicy kończą renowację klinkierowych murków. W głębi podwórza wyremontowany został boks na pojemniki z odpadami. Oprócz tego jest nowy śmietnik, ławeczka i rośliny. Zmiany w podwórzu budynków między ulicami Jordana, Marii Skłodowskiej-Curie i Poniatowskiego były możliwe dzięki inicjatywie mieszkańców.  Wszystkie prace kosztowały około 54 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*