Reklama

Z ul. Ceglanej zniknie ścieżka rowerowa, bo będzie strefa tempo 30

Ł. K.
Trwa przebudowa ul. Ceglanej. Po jej zakończeniu droga rowerowa, która biegła wzdłuż ulicy,  zostanie zlikwidowana. Urzędnicy tłumaczą, że nie będzie potrzebna, bo po remoncie w tym rejonie obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Dzięki inwestycji za prawie 3 mln zł zmieni się układ miejsc parkingowych przy Ceglanej i Wita Stwosza. Dla kierowców oznacza to więcej miejsc parkingowych (co prawda płatnych) w sąsiedztwie placówek medycznych i niedaleko od centrum miasta. Po przebudowie Ceglanej pomieści się tu ok. 100 samochodów więcej. Oprócz parkingów przybędzie też zieleni, koszy na śmieci i ławek.

PRZECZYTAJ TEŻ: POWSTANIE PODSTREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W KATOWICACH

Do tej pory wzdłuż chodnika biegła droga rowerowa. Starą infrastrukturę, wykonaną jeszcze z kostki brukowej, trudno nazwać drogą. Jednak spełniała ona swoją funkcję. Łączyła po części Park Kościuszki z Muchowcem. Jak się okazuje, po przebudowie ścieżka ma zniknąć. – Po remoncie ulica Ceglana i Wita Stwosza zostaną włączone do strefy tempo 30, a zatem nie ma konieczności odbudowywania starej ścieżki rowerowej – informuje Joanna Górska z biura prasowego UM Katowice. Dodaje, że bezpieczeństwo rowerzystów to jedno z założeń strefy tempo 30.


Tagi:

Komentarze

 1. MAz 25 kwietnia, 2018 at 8:40 pm - Reply

  Tragedia !!! jest wystarczajaco miejsca…dlaczego nie mogla zostac? Nikt tam nie bedzie jezdzil 30…

 2. Michał 25 kwietnia, 2018 at 8:17 am - Reply

  Dziękuję, że po moim komentarzu do poprzedniego tekstu o Ceglanej zajęliście się Państwo tą sprawą. Tak wygląda 10 punkt z programu Pana Krupy.
  W mieście jeździć się nie da, nikt nie wie jak. Strefa tempo 30 jest ciekawym pomysłem, ale kto sprawdza czy tam auta jeżdżą 30km/h. Ja nie widziałem nigdy, nawet zaraz po wprowadzeniu. Może Pan Prezydent dałby się namówić na rowerowy objazd Katowic strefą tempo 30?
  Rowery miejskie jeżdżą po lasach i parkach. W tych pierwszych zużywają się znacznie szybciej, bo kto wyczyści rower z błota? Ich funkcja transportowa ciągle jest pod znakiem zapytania. Stacje są bardzo rozrzucone i często nikt nie ma pomysłu jak przejechać między nimi.

  • Robert 25 kwietnia, 2018 at 6:25 pm Reply

   Słuszne uwagi p.Michale.Tempo 30 winno być wprowadzone na większość ulic w mieście,będzie bezpieczniej dla rowerzystów,pieszych,matek z dziećmi,niepełnosprawnych .Policja niestety nie kontroluje szybkości.

Dodaj komentarz

*
*