Reklama

Będzie jaśniej na kilku przejściach dla pieszych w Katowicach. GDDKiA podpisała umowę

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Bezpieczniejsze przejście przez jezdnię w Katowicach. W kilku lokalizacjach pojawi się dodatkowe oświetlenie. To miejsca, które nie są bardzo oblegane przez pieszych.

Generalna Dyrekcja Dró Krajowych i Autostrad podpisała trzy umowy dotyczące doświetlenia przejśc dla pieszych w 118 lokalizacjach na terenie województwa śląskiego. Jedna z umów dotyczy poprawy bezpieczeństwa w 59 miejscach. Będą to głównie przejścia przez DK44 (24 w Bieruniu i jedno w Mikołowie) oraz DK81 (po 7 w Mikołowie i Orzeszu, 5 w Łaziskach Górnych i 4 w Pawłowicach). Jaśniej będzie też w rejonie węzłów na autostradzie A4. Łącznie doświetlonych zostanie jedenaście miejsc. W tym 6 w Rudzie Śląskiej i 5 w Katowicach. Będą to przejścia zlokalizowane na ul. Bocheńskiego i ul. Mikołowskiej.

Wartość całej umowy to ponad 3,5 mln złotych. Wykonawca musi przygotować dokumentację projektową i zaplanować organizację ruchu. Wtedy przystąpi do prac i wybuduje oświetlenia dla pieszych. Tam, gdzie to niezbędne, wykonane zostaną prace brukarskie. Cała umowa opiewa na kwotę ponad 3,5 mln zł. Wykonawcą wszystkich jest firma Gramar z Lublińca. Na realizację ma pół roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*