Reklama

Będzie drugi koncert Radzimira Dębskiego i Miuosh-a w NOSPR

Grzegorz Żądło
Po tym jak bilety na zaplanowany na 6 marca koncert Radzimira Dębskiego, orkiestry NOSPR, Miuosha i Joki sprzedały się w nieco ponad dobę, organizatorzy postanowili zorganizować drugi. Odbędzie się dzień później o tej samej godzinie, czyli o 20. Sprzedaż biletów rusza w piątek 6 lutego.

Organizatorzy przewidzieli, że zainteresowanie fanów może być znacznie większe niż dostępność biletów, dlatego od razu przezornie zarezerwowali drugi termin. Szybko okazało się, że mieli rację. Około 1,3 tys. wejściówek w cenie od 75 do 85 zł rozeszło się bardzo szybko. Szybko też zapadła decyzja o organizacji drugiego występu NOSPR-u, Miuosha, Joki, który aranżuje Radzimir Dębski. Sprzedaż biletów miała ruszyć już tydzień temu, ale organizatorzy nie chcieli zakłócać przygotowań do pogrzebu i samego pożegnania Jana „Kyksa” Skrzeka. To właśnie znany śląski bluesman, który zmarł 29 stycznia w Katowicach, również miał wystąpić w tym eksperymentalnym koncercie. Trudno go będzie zastąpić, ale organizatorzy już zapowiadają, że w finale znajdzie się utwór, który będzie hołdem dla zmarłego muzyka i jego twórczości.

Wszyscy, którzy chcą wybrać się na koncert 7 marca powinni się spieszyć, bo tym razem dostępnych biletów będzie niespełna tysiąc. Sprzedaż ruszy jutro (tj. 6 lutego). Wejściówki można kupować przez internet na stronie NOSPR (www.nospr.org.pl) albo w kasach. Kosztują tyle samo, ile na pierwszy piątkowy koncert. Nowością jest możliwość zakupu biletu łącznie z noclegiem w jednym z katowickich hoteli.

Podczas obu koncertów będzie można usłyszeć materiał ze starszych płyt oraz najnowszego albumu MIOSH-a. Orkiestrę poprowadzi i za aranżację całości odpowiada Radzimir Dębski. Wystąpi też Joka (Kaliber 44) i Jose Manuel Alban Juarez (perkusja).
Sobotni koncert zainauguruje obchody 150. rocznicy nadania praw miejskich Katowicom.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*