Reklama

Andrzej Sośnierz: Zniszczono krajobraz kulturowy Dębu. To masakra na urbanistyce

Grzegorz Żądło
Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin ramię w ramię z Andrzejem Sośnierzem. Prezes PiS miał przyjechać do Katowic wesprzeć wystawionego przez partię kandydata na prezydenta miasta, ale skupił się przede wszystkim za krytyce wyborów. Stwierdził, że ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki są nieprawdziwe, nierzetelne, „żeby nie użyć słowa sfałszowane”.

Kaczyński zapowiedział, że PiS będzie stosował zgodne z prawem metody oprotestowywania wyników wyborów, czyli wnioski do sądu, ale też interwencje w Parlamencie Europejskim i uliczną manifestację 13 grudnia. Mimo wielu uwag do przebiegu wyborów, prezes PiS jeździ po Polsce wspierać kandydatów partii. W Katowicach wezwał do głosowania na Sośnierza. – Powstaje pytanie, kto w tej drugiej rundzie powinien zostać prezydentem. Czy ktoś, z całym szacunkiem, kto jeszcze kilka tygodni temu był nieznany i nic nie słychać o jego osiągnięciach, czy ktoś, kto te osiągnięcia ma – zachwalał Sośnierza Kaczyński. I wymienił jego zasługi:  stworzenie systemu z czipową kartą ubezpieczenia zdrowotnego, wkład w budowę szpitali i ośrodków onkologicznych, znaczące zwiększenie frekwencji w chorzowskim skansenie. – To pokazuje, jak wiele znaczą kwalifikacje. I stąd to wezwanie do obywateli Katowic: poprzyjcie pana Sośnierza, bo to jest bardzo dobra inwestycja dla Katowic – mówił Jarosław Kaczyński.

Sam Sośnierz stwierdził, że ma zaufanie do przebiegu wyborów w Katowicach. Nie szczędził za to złośliwości pod adresem Marcina Krupy, swojego rywala w drugiej turze. – Mój konkurent był odpowiedzialny za problemy transportowe, czystość wmieście i zabytki. W Dębie zniszczono krajobraz kulturowy zezwalając na  zbudowanie obok starego kościoła i starego centrum dzielnicy wieżowca. To jest masakra na urbanistyce. Niestety, to już się stało – wymieniał kandydat PiS. Po raz kolejny obiecał też, że jeśli zostanie prezydentem, decyzje będzie podejmował szybko. – Nie będę ich „hodował” w drodze konsultacji 10 lat, tak jak to było przy przebudowie Rynku. Inny przykład, to przywrócenie napisów na Pomniku Powstańców Śląskich. W ciągu kilku lat nie można tego rozwiązać, a to jest sprawa do zrobienia w 15 minut.

Sośnierz dostał wsparcie od byłego premiera. Z kolei Krupę poparł inny były premier, Jerzy Buzek.

Od jutra obaj kandydaci na prezydenta Katowic będą się spotykać podczas debat organizowanych przez redakcje prasowe i telewizje.


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 23 listopada, 2014 at 6:25 pm - Reply

    Jeżeli chodzi o oszpecenie krajobrazu wokół zabytkowego kościoła w Dębie – nie sposób nie przyznać racji. Z drugiej strony nowa siedziba administracji Skansenu to też nie jest drewniana chata kryta strzechą…

Dodaj komentarz

*
*