Reklama

Alkohol jako prezent na Dzień Ojca? Po naszych pytaniach hipermarket usuwa reklamę

G. Ż.
W hipermarkecie Auchan przy DTŚ na dziale z alkoholem znalazł się plakat, który część klientów odczytała jako zachęcanie do kupna w prezencie na Dzień Ojca wódki czy whisky. Po naszych pytaniach centrala firmy zdecydowała o jego usunięciu.

Na widoczny na zdjęciu plakat zwróciła uwagę jedna z naszych czytelniczek. – Byłam zbulwersowana, inni też. Przecież to jest utrwalanie stereotypu, zgodnie z którym najlepszy prezent dla mężczyzny to alkohol. Chyba nikomu nie powinno zależeć na rozpijaniu społeczeństwa, a promowanie alkoholu jako prezentu dla taty jest nie na miejscu  – argumentuje nasza czytelniczka. Dodaje, że zdaje sobie sprawę, że plakat był skierowany do dorosłych, ale przecież wstęp na dział z alkoholem mają też dzieci.

W odpowiedzi na nasze pytania rzecznik prasowy Auchan Polska Dorota Patejko poinformowała, że akcja „Dzień Taty” została przeprowadzona lokalnie, tylko w sklepie w Katowicach. – Plakaty o treści „23.06 DZIEŃ TATY” w podobnej formie są zlokalizowane na różnych działach w tym sklepie, a ich treść ma na celu promowanie różnych pomysłów na prezent – natomiast absolutnie nie promuje alkoholu. Jest to jedynie forma przypominająca o zbliżającym się święcie Dnia Taty – przekonuje Patejko. – Być może niefortunne było ulokowanie tego typu plakatu na dziale napoje/alkohole, dlatego po pana mailu został usunięty – dodaje.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*