Reklama

Pod choinką na Rynku będą rozdawać prezenty

Szymon Kosek
Uroczyste zapalenie światełek na choince odbędzie się o godz. 16.45. To nie jedyne drzewko, które zaświeci na katowickim rynku. Miasto przygotowało też kilka dodatkowych atrakcji.

Po zapaleniu choinki głównej, prezydent Marcin Krupa przejdzie nad Sztuczną Rawę. Włączy tam iluminacje na choinkach, które zastąpiły wystawione w okresie letnim palmy. Oprócz tego, odbędzie się też wspólne strojenie choinki, w którym wezmą udział dzieci ze szkół i przedszkoli: SP 48, SP 20, SP 15, SP 31, MP 19, MP 99. Będzie także kolędowanie z uczniami SP nr 20 i spotkanie ze św. Mikołajem, który będzie rozdawał dzieciom prezenty.

Pierwsze dekoracje pojawiły się na katowickich ulicach już pod koniec listopada. Kolejne iluminacje były włączane etapami. Dzisiejsze wydarzenie na Rynku będzie oficjalnym otwarciem sezonu świątecznego w Katowicach.

Rozświetlone choinki stanęły też w dzielnicach: w Szopienicach, Giszowcu, Nikiszowcu, w Murckach, Bogucicach, Kostuchnie, Panewnikach, Dąbrówce Małej, Wełnowcu-Józefowcu, Brynowie, Ochojcu, Piotrowicach oraz na Rondzie im. Gen. Ziętka.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*