Reklama

Aleja Korfantego zazielenia się. Są już wszystkie drzewa

Redakcja
Zakończyła się zielona inwestycja na al. Korfantego. Nadal trwają tam prace Zakładu Zieleni Miejskiej, jednak najważniejsza część została wykonana.

Dwa szpalery drzew na al. Korfantego gotowe. To pierwszy etap zapowiedzianego zazielenienia centrum Katowic. Żeby można było obsadzić drzewami obie strony torowiska tramwajowego, miasto postanowiło zlikwidować dwa pasy ruchu. Teraz jezdnie są jednopasmowe. Prace rozpoczęły się w zeszłym roku. Wykonano wtedy zachodnią część alei. Tam udało się posadzić 26 drzew. Po zimie Zakład Zieleni Miejskiej zajął się drugą stroną. Po stronie Hotelu Katowice nasadzenia były bardziej skomplikowane. Po pierwsze jest tu mniej miejsca, bo nie można było wykorzystać pasa zieleni na całej długości alei. Przy rondzie trzeba było zachować widoczność. Po drugie, mocno ograniczała pole manewru trakcja tramwajowa. Po trzecie, kupiono wyższe niż w zeszłym roku, 8-metrowe drzewa i jednorazowo można było przetransportować z siedziby zakładu mniej roślin. Dlatego cała akcja trwała też dłużej.

W niedzielę ZZM ostatecznie zakończył sadzenie drzew. Pierwotnie miasto planowało wzdłuż alei Korfantego stworzenie dwóch szpalerów złożonych z łącznie pięćdziesięciu klonów polnych. Jednak zmieściło się 45 sztuk. Choć nasadzenia zostały zakończone, to nadal można spotkać pracowników zakładu w trakcie pracy. Pomiędzy drzewami zaplanowano bowiem krzewy i inne rośliny. Jako pierwsze pojawiły się róże z gatunku Giro d’Italia. Będą tu też trawy ozdobne i turzyce. Nasadzenia pomiędzy drzewami po zachodniej stronie są na ukończeniu. Po majówce prace przeniosą się na stronę wschodnią.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*