Wynalazki domowej roboty, wspólne granie na instrumencie zrobionym z plastikowych butelek i spotkania ze znanymi z mediów postaciami. Przez dwa dni będzie można poeksperymentować i zdobyć wiedzę z wielu dziedzin. Wstęp na wszystkie atrakcje Śląskiego Festiwalu Nauki jest darmowy.
Przede wszystkim dla dzieci i rodzin, ale program ŚFN powinien przypaść do gustu również młodzieży i studentom. Wszystko dlatego, że w tegorocznej edycji festiwalu będzie się dużo działo. Odpowiednie atrakcje znajdą tu dla siebie zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. Pierwszy dzień to występy artystyczne na scenie Teatru Śląskiego. Pojawią się młodzieżowe teatry, później będzie spektakl muzyczny, a na końcu debata o roli nauki na świecie. Na wszystko wstęp wolny. Więcej TUTAJ.
To dopiero początek. Przez kolejne dwa dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach, porozmawiać i posłuchać znanych osób. Pojawią się m. in. Filip Springer, Piotr Baron i dr Tomasz Rożek. Uczestnicy będą mogli wybrać interesującą ich dziedzinę. Tematyka jest szeroka. Od współczesnych metod badania powietrza, poprzez zasady bezpiecznego latania dronami, podstawy języka chińskiego i używanie wodoru jako paliwa aż po skandale na dworach polskich i warsztaty tańców szkockich.
W tym roku zorganizowano też plebiscyt na najciekawsze pomysły wynalazców-amatorów. Swoje “garażowe” wynalazki autorzy zaprezentują na scenie, a jury zadecyduje, który z nich jest najlepszy. Będzie też okazja do zmierzenia się z innymi w popularnej grze Counter Strike, a dla dzieci przygotowana będzie specjalna strefa z grami i zabawami.
To tylko niektóre atrakcje Śląskiego Festiwalu Nauki. Po dzisiejszym dniu otwarcia przez kolejne dwa dni festiwal w MCK będzie czynny w godz. 9-20 (piątek) i 10-20 (sobota). Udział w całym wydarzeniu jest darmowy. Na niektóre z warsztatów trzeba się wcześniej zapisać. Szczegółowe informacje oraz program można znaleźć TUTAJ.