Reklama

5 plenerowych miejscówek w Katowicach, w których można za darmo uprawiać jogę

Zdjęcie: Anna Szeląg

Redakcja
Jej popularność rośnie, bo coraz więcej osób dostrzega, że praktyka jogi przynosi korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.  Szkoły jogi sukcesywnie poszerzają swoją ofertę o spotkania również na świeżym powietrzu. Można bez problemu dołączyć do nich przy okazji wyjścia na rower czy spotkania z przyjaciółmi. Wystarczy mieć ze sobą matę lub koc. Przygotowaliśmy przegląd miejsc w Katowicach, gdzie można w plenerze praktykować jogę.

Park Kościuszki

„Dychnij na lufcie” to praktyki jogi w Parku Kościuszki połączone z odpoczynkiem na kocu, zajęciami dla dzieci i spotkaniami uważności dla dorosłych. Wydarzenie organizowane będzie raz w miesiącu w terminach 23.06, 21.07 i 24.08. Więcej TUTAJ.

Woda Beach Bar

Plenerowy bar na Dolinie Trzech Stawów kolejny już rok z rzędu organizuje praktyki jogi. Zajęcia odbywają się cyklicznie w soboty i niedziele o godzinie 10:30. Warsztat poprowadzi JogaDom. Więcej TUTAJ.

Joga życia w Centrum Kato

Zajęcia odbywają się na tarasach Spodka w każdą niedzielę o godzinie 16:00 do końca sierpnia. Każdy chętny uczestnik otrzyma jedno darmowe wejście na zajęcia w Jodze Życia (do wykorzystania do końca wakacji). Więcej TUTAJ.

Śniadanie pod chmurką

W Parku Powstańców Śląskich w każdą niedzielę organizowane są praktyki jogi. Prowadzi je Marta Zieleźny, nauczycielka z 6-cio letnim stażem. Podczas wydarzenia, poza zajęciami, odbywają się również animacje dla dzieci. Można też kupić kawę i śniadanie od wystawców. Więcej TUTAJ.

Plac Grunwaldzki na Koszutce

Zajęcia organizowane są przez Studio Ścieżka Jogi w każdą sobotę o godzinie 10:00 do końca sierpnia. Odbywają się na Placu Grunwaldzkim (za popiersiem Wilhelma Szewczyka). Więcej TUTAJ.

Praktyki jogi odbywają się też w Parku Śląskim

Od 29.06 w wybrane soboty (20.07, 3.08 i 17.08) organizowane będą śniadania na trawie w Rosarium Parku Śląskiego. Na wydarzenie składają się praktyki jogi wraz z warsztatami z metod relaksacyjnych, mini spektaklami dla dzieci oraz jedzeniem od wystawców.

Wszystkie powyższe praktyki darmowe i mają charakter otwarty – nie trzeba się zapisywać.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 8 czerwca, 2024 at 7:03 pm - Reply

  a niby co joga ma wspólnego z religią?
  Joga, medytacja czy sport fizyczny to higiena umysłu i ciała, tak ważne jest, żeby myć zęby, tak istotne jest, żeby dbać o swoje ciało i umysł

  • Daniel 10 czerwca, 2024 at 6:50 am Reply

   joga- hinduistyczne praktyki religijne mające prowadzić do przezwyciężenia karmy i wyzwolenia z kręgu wcieleń. Doucz się przyjacielu gdyż rażąca jest twa ignorancja.

 2. herman 7 czerwca, 2024 at 7:04 pm - Reply

  Praktyki Jogi? To brzmi jak rytuał religijny.

  • kukura 10 czerwca, 2024 at 10:36 am Reply

   a praktyki w piekarni jak brzmią?

Dodaj komentarz

*
*