Reklama

3 Siostry, czyli bajgle do kawy

Łukasz Kądziołka
NOWE MIEJSCE Uwielbiają kawę, a ich specjalnością są bajgle.  Zanim zaczęły je robić po swojemu, wypieki testowały na rodzinie. Teraz ich bajgli, tart, serników i babeczek można spróbować w przytulnym lokalu przy ul. Stanisława.

Jak sama nazwa wskazuje, są siostrami. Każda z nich wnosi do lokalu coś od siebie. Kasia wciągnęła do pomysłu siostry, Ola ma duże doświadczenie w pracy w lokalach gastronomicznych, a Asia wyspecjalizowała się w bajglach. To nie obwarzanki, ani precle. Bajgle robi się z mąki pszennej i drożdży. Pierwszą serię bajgli wypiekają wieczorem,  drugą o 5 rano. –  Paradoks bajgla polega na tym, że jest jednocześnie puszysty i zbity – mówi Kasia (26 l.). To ona, razem z Olą (25 l.) i Asią (24 l.), założyła kawiarnię 3 Siostry.

Kasia wcześniej pracowała w banku, ale postanowiła zrezygnować z pracy w korporacji. – Pomyślałam, że to jest moment, w którym mogę zrealizować marzenie o własnej kawiarni. Realizować pasję do pieczenia i bycia z ludźmi – opowiada. Drugim ważnym składnikiem jej przepisu na lokal są kawy najwyższej jakości. Można zamówić taką z ekspresu, ale również napić się parzonej alternatywnymi metodami.

Poza bajglami, które kosztują od 10 zł do 14 zł (w zależności od dodatków), jest dużo słodkości m.in. babeczki “leśny mech” ze szpinakiem i kremem śmietankowym, brownie z buraka czy sernik “oreo”. Siostry wszystko pieką same. Ciasta i tarty kosztują 8 zł, a babeczki 6 zł. Lokal 3 Siostry Bajgiel i Kawa mieści się przy ul. Stanisława 8 i jest otwarty od poniedziałku do czwartku, od 8 do 20. W piątki i soboty od 8 do 21, a w niedziele od 8 do 17.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*