Reklama

19-latek wypłacił pieniądze z bankomatu i został zatrzymany. Miał przy sobie 50 tys. zł

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Młody mężczyzna podejrzany o oszustwo został zatrzymany w centrum Katowic po wypłaceniu pieniędzy z bankomatu. Miał przy sobie sporo gotówki.

Policjanci z V komisariatu przyłapali 19-latka na gorącym uczynku. Został zatrzymany zaraz po tym, jak wypłacił pieniądze w jednym z bankomatów w centrum Katowic. To prawdopodobnie pieniądze pochodzące z oszustwa metodą na BLIK. Wraz z innymi nieustalonymi jeszcze sprawcami mężczyzna miał kontaktować się za pośrednictwem komunikatorów z wytypowanymi osobami. Grupa podszywała się pod znajomych i bliskich. Sprawcy prosili pokrzywdzonych o podanie numeru BLIK w celu wypłaty pieniędzy. W dniu zatrzymania podejrzany wypłacił dwukrotnie kwotę 1 tys. złotych w dwóch różnych lokalizacjach, a przy sobie miał ponad 53 tys. złotych. Mieszkaniec województwa małopolskiego przyznał, że były to pieniądze pochodzące z oszustw metodą na BLIK. 19-latek często zmieniał miejsca wypłat na terenie woj. śląskiego i małopolskiego.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Podejrzanemu przedstawiono łącznie 5 zarzutów dotyczących oszustw i usiłowania oszustwa. Zabezpieczono również znalezioną przy nim gotówkę. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania 19-latka.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*