Reklama

Wojciech Kilar w Spodku. Wielki koncert w rocznicę urodzin kompozytora

Źródło: kilar.soundtracks.pl.

Ł. K.
Trzy orkiestry i specjalni goście, w tym światowej sławy pianista. To będzie koncert urodzinowy nie tylko Wojciecha Kilara, ale również Katowic. W piątek rozpoczyna się sprzedaż biletów.

Gdyby żył, 17 lipca skończyłby 85 lat. Wojciech Kilar to twórca związany z Katowicami, który zyskał światową sławę m.in. dzięki swoim kompozycjom do filmów. Oprócz znanych utworów orkiestrowych stworzył ścieżki dźwiękowe do obrazów F. F. Copolli, Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego i innych wybitnych reżyserów. Z okazji 85. rocznicy jego urodzin katowicką publiczność czeka szczególny koncert. W Spodku wystąpią 3 orkiestry: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Aukso Orkiestra Kameralna i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej. Na dwóch dużych scenach wspierać ich będą wybitni soliści m.in.  światowej sławy pianista i laureat II nagrody w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, Ingolf Wunder.

Wydarzenie w Spodku uczci nie tylko pamięć kompozytora, ale będzie również jednym z koncertów 152. urodzin Katowic. W repertuarze muzyka klasyczna i filmowa autorstwa Kilara. Chociaż koncert odbędzie się dopiero we wrześniu, to bilety będzie można kupić już w piątek. Sprzedaż rusza 14 lipca o godzinie 10. Ceny biletów zaczynają się od 59 zł. Będą dostępne na stronie eventim.pl. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij