Reklama

Śląska Partia Regionalna chce naprawiać szkoły

Ł. K.
Śląska Partia Regionalna ma pomysł jak poprawić edukację w szkołach. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się konferencja prasowa, na której działacze przedstawili swoje postulaty. Chcą m.in. obniżenia liczby uczniów w klasach i wydłużenia godzin otwarcia świetlic.

Na konferencji z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Śląska Partia Regionalna przestawiła program naprawy edukacji w regionie. Jak zapowiada ŚPR, w ciągu 10 lat Śląsk będzie miał najlepszą ofertę. Postulaty partii zawierają się w sześciu punktach. Zmiany mają polegać na wprowadzeniu dodatkowej lekcji języka angielskiego tygodniowo (finansowanej w połowie przez województwo i gminę). Kolejnym problemem są, zdaniem ŚPR, zbyt duża liczba uczniów w klasie. Maksymalną dopuszczalną liczbą powinny być 24 osoby, a obecnie to 35 uczniów. Świetlice szkolne powinny działać tak, żeby uczniowie klas od 1 do 3 nie musieli nosić ze sobą tornistrów. Miałoby to być możliwe dzięki wydłużeniu czasu pracy świetlic. Ważnym elementem poprawy oferty edukacyjnej powinny być targi i współpraca szkół z uczelniami wyższymi. Ostatnim punktem programu naprawy oferty edukacyjnej na Śląsku jest tzw. pogotowie nauczycielskie. Ma ono polegać na angażowaniu do zastępstw w konkretnych przedmiotach nauczycieli emerytowanych lub młodych, którzy nie mają jeszcze stałych etatów lub pracują w niewielkim wymiarze godzinowym.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij