Reklama

Śląska Partia Regionalna ogłasza kandydatów do sejmiku. Będzie kandydat na prezydenta Katowic

Kandydaci Śląskiej Partii Regionalnej do sejmiku. Od lewej: Janusz Wita, Jerzy Gorzelik, Małgorzata Myśliwiec, Henryk Mercik.

Ł. K.
Śląska Partia Regionalna ogłasza pierwszych kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. Na razie zdradza, kto będzie kandydował do sejmiku województwa śląskiego. Ogłoszenie kandydata ŚPR na prezydenta Katowic coraz bliżej.

Śląska Partia Regionalna potwierdziła dzisiaj pierwsze nazwiska kandydatów do sejmiku województwa śląskiego. Będą oni reprezentowali okręgi: katowicki, rybnicki, gliwicki i chorzowski. – Mamy tutaj połączenie doświadczenia z polityczną świeżością, bo z jednej strony na naszych listach znajdą się obecni radni i trzech z nich będzie zajmowało pierwsze miejsca na listach. Ale także mamy kandydatów, którzy w naszym przekonaniu mają bardzo duży potencjał – mówi Jerzy Gorzelik, sekretarz generalny zarządu Śląskiej Partii Regionalnej. W okręgu chorzowskim w wyborach wystartują Henryk Mercik i Joachim Otte. Rybnik reprezentował będzie Janusz Wita. W Gliwicach kandydatem do sejmiku będzie Aleksander König. Natomiast „jedynką” i „dwójką” na listach ŚPR w Katowicach będą Jerzy Gorzelik i Małgorzata Myśliwiec. Jak zapowiada Gorzelik, Śląska Partia Regionalna w przyszłym tygodniu ogłosi kandydata na prezydenta Katowic. Od dawna mówi się o tym, że najprawdopodobniej o fotel prezydenta powalczy Ilona Kanclerz.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*