Reklama

Pyrzowice chcą być największym lotniskiem czarterowym w Polsce

Ł. K.
W tym roku lotnisko w Pyrzowicach planuje obsłużyć około 3,6 mln pasażerów i chce zostać liderem w lotach czarterowych. W niedzielę wprowadzony został letni rozkład lotów. Jest w nim kilka nowych kierunków.  Wśród nich połączenie do Hamburga.

Najwięcej będzie lotów do Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Grecji. Jest też jedno połączenie krajowe, do Warszawy. Sezon letni w Katowice Airport to łącznie 48 połączeń do 21 państw. Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład lotów. Pojawiły się w nim również nowe kierunki takie jak, obsługiwane od początku marca, loty na Maltę, Islandię, Sycylię i do Lizbony. Poza tym w planach są jeszcze loty do Amsterdamu i Splitu w Chorwacji. Te mają się pojawić w rozkładzie od maja. W poniedziałek pierwszy samolot linii lotniczych Wizz Air wyleciał do Hamburga. Poza połączeniami regularnymi, z lotniska w Pyrzowicach, będą również realizowane loty czarterowe. W trakcie wysokiego sezonu obsługiwanych będzie 55 tras. Najwięcej lotów czarterowych będzie wylatywało do Grecji. – Jednym ze strategicznych celów GTL SA jest uczynienie z Katowice Airport największego polskiego portu w segmencie czarterów. Aktualnie jesteśmy liderem regionalnym, ale chcemy osiągnąć pozycję największego lotniska w kraju w tej kategorii ruchu – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W ubiegłym roku katowicki port obsłużył 3 221 261 podróżnych w ruchu całkowitym, w tym 2 126 540 osób w regularnym i 1 079 159 czarterowym. Aktualny rozkład lotów Katowice Airport jest dostępny TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij