Reklama

Policjanci wyciągnęli bezdomnego z pożaru. Inny zginął

Zdjęcie poglądowe. Fot. Tomasz Żak, źródło: foto.slaskie.pl

S. K.
Policjanci byli na patrolu, kiedy zobaczyli dym wydobywający się z kanału pod dworcem w Szopienicach. Wyciągnęli z niego nieprzytomnego mężczyznę, ratując mu w ten sposób życie. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy, okazało się, że w środku są jeszcze dwie osoby.

Sierżant sztabowy Jacek Gmyrek i posterunkowy Błażej Czarnecki zauważyli dym ok. godziny 1 w nocy na ulicy 11 listopada. Ustalili, skąd się wydobywa i wezwali straż pożarną i pogotowie. W oczekiwaniu na pozostałe służby postanowili wejść do środka i sprawdzić, czy nikogo tam nie ma. Okazało się, że w środku znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Przeżył dzięki policjantom, którzy wyciągnęli go na zewnątrz. W trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli jeszcze dwóch mężczyzn. Niestety, jednego z nich, mimo reanimacji, nie udało się uratować. Pozostali, 51- i 59-latek trafili do szpitala.

Pod opiekę lekarzy trafili także policjanci, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz trwają policyjne oględziny miejsca pożaru. Jego przyczynę ustali biegły z zakresu pożarnictwa.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij