Reklama

Na Rynku w Katowicach jest czyste powietrze

Szymon Kosek
Przed Skarbkiem stanął dziś okrągły namiot. Od godz. 15 będzie można w nim pooddychać świeżym powietrzem. Namiot zaalarmuje też, gdy dopuszczalna emisja pyłów zostanie przekroczona.

W namiocie przechodnie mogą poczuć, jaka jest różnica między powietrzem czystym a zanieczyszczonym niską emisją. Efekt uzyskano dzięki wykorzystaniu jonizatora i odświeżacza. Będą się w nim odbywać także prelekcje o negatywnych skutkach spalania śmieci w domowych piecach, problemie niskiej emisji, jej wpływie na zdrowie i tego, jak można ten problem rozwiązać.

Namiot będzie otwarty do 22 stycznia w godz. od 13 do 19. W tym czasie będzie można zasięgnąć porady konsultantów. Dodatkowo, w godz. 15.30-18.30 będzie możliwe odbycie darmowego badania pojemności płuc.

W dniu, w którym przekroczona zostanie dopuszczalna emisja pyłów, namiot będzie podświetlany na czerwono, a przechodniom będą rozdawane maseczki lub niewielkie zasobniki z tlenem.

Namiot jest elementem projektu „Poczuj różnicę”, realizowanego w ramach kampanii „Niska emisja – wysokie ryzyko”.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij