Reklama

Uczelnia na dworcu i pokazy na Rynku. Śląski Studencki Festiwal Nauki

Ł. K.
Wykłady na dworcu i talent show na Rynku. Główne wydarzenia od piątku w MCK. Jednak wcześniej, dzisiaj i jutro, naukowe atrakcje przygotowały uczelnie. Rozpoczął się Śląski Studencki Festiwal Nauki w Katowicach.

Wczoraj w katowickich tramwajach występował duet z Cieszyna. Śląski Studencki Festiwal Nauki zaczął się muzycznie. Dzisiaj czas na właściwe, naukowe wydarzenia. Podczas wykładów będzie można posłuchać o policji w dzisiejszych czasach i o tym jak wada wzroku wpływa na twórczość artystów. Salą wykładową będzie dworzec główny w Katowicach.

Slaski Studencki Festiwal Nauki, Dworzec Glowny w KatowicachW środę, w godzinach 11.15-18, na przechodniów i pasażerów będzie czekał blok wykładów. Wygłoszą je pracownicy naukowi, redaktorzy i pisarze. Poniżej dokładny program wykładów. Z kolei w czwartkowy wieczór na Rynku stanie otwarta scena. Tu będą się liczyły chęci. Bowiem swoje umiejętności i zainteresowania będzie mógł zaprezentować każdy, bez ograniczeń. Początek imprezy o godzinie 18, pokazy potrwają do 22.

Program wykładów na dworcu głównym w Katowicach:
11.15
Otwarcie
11.30
Prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek „Na czym jedzie Ligia? O zoologii politycznej”
12.10
dr Robert Netczuk „Struktura i zadania służb policyjnych we współczesnym świecie”
12.50 – przerwa techniczna
13.30
dr Michał Cholewa „Apollo 13 – Utracony Księżyc”
14.15
Urszula Przyłucka „Wpływ zaburzeń percepcji wzrokowej na twórczość wybranych artystów”
15.50
dr Katarzyna Wilczok „Zagraniczna pomoc dla mieszkańców regionu śląsko-dąbrowskiego w okresie stanu wojennego 1981-1983”
16.30
Redaktor Henryk Grzonka „Stanisław Ligoń – wybitny artysta i działacz niepodległościowy, ale także znakomity radiowiec. ”
17.15
Marcin Przybyłek „Konsumenci fantastyki czyli fandom”


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*